Święty Mikołaj znów zamieszka w Markach

Święty Mikołaj znów zamieszka w Markach

Ruszyła kolejna edycja inicjatywy społecznej „Św. Mikołaj mieszka w Markach” Cel jest prosty – sprawić radość młodym mieszkańcom Marek, których rodziców nie zawsze jest stać na spełnianie wigilijnych marzeń swoich pociech oraz seniorom znajdującym się w potrzebie.

Pomaga w tym Ośrodek Pomocy Społecznej, który na co dzień opiekuje się mieszkańcami Marek i jak mało kto zna ich potrzeby. Dzieci i seniorzy piszą listy do św. Mikołaja, w których dzielą się swoimi marzeniami. Wśród najmłodszych znajdziecie prośby o zabawki, ubrania, przybory szkolne, plecak do szkoły, ale też takie, które łapią ze serce, takie jak pieluchy dla siostry, o buty dla brata. Seniorzy zwykle proszą o pościel, ciepłe koce, czy ubrania. Te listy trafiają następnie do Św. Mikołaja.

I tu zwracamy się do Was, do ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomóc. Wielu z tych, którzy już wcześniej włączali się do projektu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, co roku wracają do niego, odczuwając wielką radość i spełnienie. W tym roku czeka nas wielkie wyzwanie, bo mamy aż 258 listów.

Nasi darczyńcy kontaktują się z koordynatorem i wybierają list. Kiedy otrzymają zielone światło, że list jest „wolny”, przychodzi czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. W ostatnim przedświątecznym tygodniu dochodzi do kulminacyjnego momentu działalności św. Mikołaja, kiedy prezenty są dostarczane autorom listów.

Święty Mikołaj ma zaufanego pomocnika w osobie Andrzeja Nadolskiego, który wciela się w koordynatora akcji. Można się z nim kontaktować mailowo: and.nad@gazeta.pl.

Listy do świętego Mikołaja znajdują się pod linkami:

Znajdziecie tu wszystkie dostępne listy napisane przez dzieci i seniorów. Katalogi z listami są na bieżąco aktualizowane, tzn. kiedy dany list znajdzie swojego darczyńcę, list automatycznie zniknie. Listy mają przyporządkowane numery. Numery są wypisane w treści listów oraz w nazwach plików. Czasami jeden numer listu ma dodatkową literę, ale to wciąż ten sam list, np. wzbogacony o rysunek lub zdjęcie dodany przez autora.

Jak już zdecydujecie kogo chcecie obdarować, wyślijcie na adres mailowy naszego koordynatora (and.nad@gazeta.pl) następujące informacje:

  • numeru wybranego listu
  • swoje dane (imię i nazwisko oraz nr telefonu)

Czekajcie na kontakt i potwierdzenie. Rezerwację danego listu uważa się za ostateczną dopiero wtedy, kiedy otrzymacie potwierdzenie. Zdarzają się przypadki, że dany list zostanie wybrany jednocześnie przez więcej niż jedną osobę i wówczas o przydziale listu do darczyńcy decyduje kolejność wpływu Waszych zgłoszeń.

Po otrzymaniu potwierdzenia możecie przystąpić do przygotowywania prezentu. Jeżeli pojawią się pytania dotyczące prezentów, napiszcie do koordynatora, a postara się pomóc. Czasami konieczny będzie kontakt z autorem listu.

Prezent należy solidnie zapakować i w widocznym miejscu trwale oznaczyć numerem listu oraz ewentualnie dodatkowo imieniem obdarowanego. Nie bójcie się dużych czcionek. Będzie super jeżeli to oznaczenie będzie zrobione dużą czcionką w kilku miejscach paczki. Oznaczenie można zrobić np. za pomocą kontrastowej karteczki przyklejonej taśmą klejącą lub flamastrem.

Gotowe paczki proszę dostarczyć na miejsce zbiórki 16 grudnia (sobota) w godzinach 9.00 – 14.00. – prosi  organizator akcji

 

Więcej informacji z Marek

W Mareckim Kinie Letnim "Pies i kot"

W Mareckim Kinie Letnim „Pies i kot”

Podczas drugiego seansu kina pod chmurką wyświetlony zostanie francuski film z gatunku komedii przygodowej pt.: „Pies i kot” z 2024 r. Bezpański pies [...]
0 komentarzy
Marki - Asfaltowanie Borówkowej i Zielonej

Marki – asfaltowanie Borówkowej i Zielonej

11 lipca prowadziliśmy prace przy dwóch mareckich ulicach. Ułożyliśmy pierwszą warstwę asfaltu (wiążącą) na odcinkach: Borówkowej i Zielonej. Zakończyło się natomiast asfaltowanie ulicy [...]
0 komentarzy
Marki - wniosek o grant

Marki – wniosek o grant

WWL Badminton Club  zaproponował realizację obozu sportowego dla minimum 21 osób, w tym 7 z Marek. Termin zorganizowania obozu 14 – 27.07.2024. Wniosek [...]
0 komentarzy
Marki - roboty drogowe w ulicy Braci Briggsów

Marki – roboty drogowe w ulicy Braci Briggsów

UM Marki przygotowuje się do remontu nawierzchni ulicy Braci Briggsów – od ul. Lotników w stronę Alei Piłsudskiego. Prace będą polegały na sfrezowaniu [...]
0 komentarzy
Bliskie spotkanie z barierką

Bliskie spotkanie z barierką

Samochód osobowy uderzył w barierki przy trasie S8 w Markach. – Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy 7 lipca 2024 r.  około godz. 14:25 – [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.