Szpital w Wołominie apeluje do personelu medycznego

Największy w Powiecie Wołomińskim  Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie wystosował dramatyczny apel do lekarzy i pielęgniarek.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju związanej w wystąpieniem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, jako szpital znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości.

Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na Covid-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki.

Absencja personelu medycznego i pomocniczego spowodowana koniecznością odbycia kwarantanny lub izolacji wpływa na liczbę personelu sprawującego opiekę nad pacjentami hospitalizowanymi w naszym Zespole. Dotyczy to również pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, jak i z powodu COVID-19.

Nasz apel kierujemy do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki w tej trudnej sytuacji.

Pilnie poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i opiekunów medycznych, chcących podjąć pracę w naszym szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi. Zapotrzebowanie jest ogromne. Znaczącym wsparciem będą osoby, z nieco większą ilością czasu. Ich pomoc w tym momencie jest nieoceniona.

Poszukujemy również wolontariuszy do wsparcia pracy naszych medyków.

Jesteście potrzebni bardziej, niż kiedykolwiek.
Kontakt do wszystkich zainteresowanych osób: sekretariat@szpitalwolomin.pl lub tel. Sekretariat (22) 76 33 259 – czytamy na facebookowym profilu szpitala

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst ?NIEUSTAJACEJ ANEASTAACERONE POMORY DOEE 2N MASiS APEL DO LEKARZY PIELĘGNIAREK O POMOC WWALCEZCOVID-19 POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA POWIAT 05-200 Wołomin, ul. Gdyńska 1/3 www.szpitalwolomin.pl Centrala (22) 763 31 00?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.