TAK dla zdrowia

O tym, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne wie każdy z nas, ale czy na co dzień przywiązujemy wagę do tego, co i jak jemy?

W Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu odbył się Gminny Konkurs Kulinarny ?TAK dla zdrowia? objęty patronatem Burmistrz Elżbiety Radwan. Konkurs miał na celu wprowadzenie młodzieży w świat zdrowego żywienia, a także czerpania radości z tworzenia pożywnych posiłków. Uczniowie mieli do wykonania cztery zadania. Pierwsza konkurencja polegała na wykonaniu i podaniu zdrowej sałatki oraz zaprezentowaniu jej walorów odżywczych. Kolejnymi zadaniami było dekoracyjne złożenie serwetki oraz odgadnięcie po smaku bądź zapachu różnych produktów spożywczych. Ostatnia konkurencja- odgadnięcie przeznaczenia narzędzi kuchennych (tych nowoczesnych i trochę starszych) ukazała niesamowitą kreatywność uczniów. Młodzież w konkursach wypadła znakomicie, było twórczo, kolorowo i smacznie. Jury w składzie Julia Kostow, Aneta Kostow, Alicja Kalisiak, Stefan Birek oraz Łukasz Birek miało nie lada wyzwanie, aby ocenić każdą z konkurencji. Po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii klas 4-5 miejsca na podium zajęli:

m-ce I ? Gabriela Kur i Jakub Nowacki,

m-ce II ? Franek Krawczyk i Szymon Szczechura,

m-ce III ? Agata Bieńkowska i Daria Ivantsova.

W kategorii klas 6-8:

m-ce I ? Oliwia Łakomy i Nina Szymańska,

m-ce II ? Ewelina Czaplińska   i Wiktoria Kanciała,

m-ce III ? Anastazja Domitz i Julia Wawrzyniak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Podziękowania kierujemy również do sponsorów nagród, członków jury, dyrekcji szkół  i nauczycieli-opiekunów ze szkół: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ossowie – Pani Hanny Kosowskiej i Nauczycielki – Pani Małgorzty Krym, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi w Wołominie – Pani Anety Stańczak i Nauczycielek – Pań: Aldony Skrobek  i Justyny Wiśniewskiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu – Pani Agnieszki Kordyzon-Andrzejewskiej za zgodę na organizację konkursu, pomoc i wsparcie.

 Sylwia Łaskowska i Monika Lach ? organizatorki Konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.