Targowisko jak nowe

Już wkrótce rozpocznie się modernizacja targowiska przy ulicy Armii Krajowej w Wołominie. Plan zakłada rozpoczęcie modernizacji w lipcu.

Modernizacja targowiska przy ulicy Armii Krajowej w Wołominie zaplanowana jest na około trzy miesiące. Przygotowania do tej modernizacji trwają od wielu lat.
Założenie jest takie, że mające powstać na targowisku pawilony będą przeznaczone dla funkcjonujących na tym targowisku osób. W tej chwili chce tam handlować w dalszym ciągu około 70 kupców. Po modernizacji będą pracowali w znacznie lepszych warunkach – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wołominie Ireneusz Maślany, prezes Spółki Komunalnej, zarządzającej targowiskiem.

W chwili obecnej kupcy, działający na ?małym bazarku”, są właścicielami znajdujących się tam pawilonów. Dzierżawią jednak grunt od Spółki. – Spółka odpowiada za infrastrukturę na samym targowisku jak i wokół niego. Jest duża szansa, że po modernizacji skończą się problemy z parkowaniem w pobliżu bazarku.

Przygotowany projekt przewiduje bowiem około 80 nowych miejsc parkingowych – mówi Maślany.
W chwili obecnej istniejący projekt nie przewiduje funkcjonowania na bazarku poczty, o potrzebie istnienia której wiele mówiono podczas trwania ostatniej kampanii samorządowej. O możliwość powstania punktu bądź oddziału pocztowego na bazarku dopytywał się Maciej Łoś, radny z osiedla Sławek.

– Trzeba pamiętać, że pawilony na bazarku będą budowane za pieniądze kupców. To oni będą właścicielami obiektów, które tam powstaną. Nie ma możliwości, aby za pieniądze kupców budowano tam pocztę. Trzeba też pamiętać, że nie jest to zbyt rozległy teren i nie wystarczy tej powierzchni na budowanie poczty. Przepisy budowlane dość rygorystycznie określają, jaka powierzchnia powinna być przeznaczona na konkretną działalność – argumentował prezes Spółki.

O istnienie Poczty Polskiej po północnej części Wołomina zabiegają również Rady Osiedlowe. Cztery z nich wystąpiły pisemnie z wnioskiem o zarezerwowanie w powstającym projekcie modernizacji bazarku oddziału pocztowego. Do dziś nie wiadomo jednak jakie jest stanowisko Poczty Polskiej w tej sprawie.

Teresa Urbanowska

Jedno przemyślenie nt. „Targowisko jak nowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.