Teresa Urbanowska: Jakie jeszcze wyborcze niespodzianki nas czekają?

Trwająca kampania wyborcza obfituje w wiele niespodzianek.  Jednak chyba najwięcej emocji  i komentarzy w przestrzeni publicznej wywołało oświadczenie wieloletniego burmistrza Ząbek, Roberta Perkowskiego, który kilka dni temu w opublikowanym na kanale YouTube filmie poinformował, że nie będzie ubiegał się o fotel burmistrza Miasta Ząbki.
Oświadczenie  Roberta Perkowskiego zaskoczyło nie tylko mieszkańców Ząbek ale również samorządowców z gmin ościennych.
Na forach internetowych pojawiły się, jak zwykle w takich przypadkach, spekulacje dotyczące przyczyn tej decyzji, jak i oceny  dotychczasowej działalności Roberta Perkowskiego.
Zdaniem części komentatorów rezygnacja Roberta Perkowskiego jest niemal równoznaczna z zahamowaniem rozwoju miasta. Oczywiście jak zwykle w podobnych sytuacjach nie brak też głosów oceniających krytycznie jego dotychczasową działalność. Cokolwiek byśmy nie mówili o okresie sprawowania władzy przez burmistrza Perkowskiego bezsprzecznym jest, że cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców swojego miasta ale też wysoko podniósł poprzeczkę dla swojego następcy bądź następczyni bo i taka opcja jest również możliwa jeśli do wyborów pójdzie powołana kilka tygodni temu na funkcję zastępcy (po rezygnacji wiceburmistrza Morawskiego) Małgorzata Zyśk.
Czy podobnie zadzieje się w Kobyłce? Tu, chociaż oficjalnej deklaracji o rezygnacji nie było, również mówi się o rezygnacji z ubiegania się o fotel burmistrza przez wieloletniego burmistrza miasta Roberta Roguskiego. Jeśli te informacje się potwierdzą to już dziś można stwierdzić, że Kobyłkę również czeka zmiana lidera. Czy i tym razem mężczyznę zastąpi kobieta? Jest to wielce prawodopodobnie gdyż na listach wyborczych w tym mieście mieszkańcy mogą mieć do wyboru aż dwie Panie: byłą wiceburmistrz tej kadencji Karinę Jaźwińską i mieszkającą od kilku lat w Kobyłce obecną wiceburmistrz Wołomina – Edytę Zbieć.
W Wołominie, choć brakuje jeszcze ostatecznych deklaracji ze strony urzędującej burmistrz Elżbiety Radwan, to wszystko wskazuje, że powalczy ona o reelekcję. Tu ławka pretendentów do fotela burmistrza jest dość zasobna gdyż oficjalnie ujawniło się już kilku panów: Dominik Kozaczka, Tomasz Kowalczyk czy Łukasz Wojakowski to tylko niektórzy zdeklarowani już kandydaci. A może być ich jeszcze więcej o czym świadczy ilość zgłoszonych komitetów. Do końca nie ma też jasności, czy Elżbieta Radwan będzie jedyną kandydującą kobietą. Ale o tym przekonamy się dopiero po 26 września gdyż wówczas mija termin rejestracji kandydatów na burmistrzów.
Zanim więc pójdziemy do urn, Czeka więc nas jeszcze trochę emocji.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.