Teresa Urbanowska: Wołomin – ruszyła zbiórka pieniędzy na rzeźbę psa Miśka – Szeryfa

teresa

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na zrzutka.pl przeznaczonych na wykonanie rzeźby upamiętniającej najsłynniejszego wołomińskiego psa Miśka zwanego też Szeryfem. W wyniku akcji ma być wykonany z brązu odlew rzeźny psa naturalnej wielkości, który znajdzie swoje miejsce na terenie jednego z miniparków, które powstaną w ramach programu rewitalizacji miasta.
W Wołominie jeszcze chyba żadna akcja nie zjednoczyła tak wielu mieszkańców jak pomysł wykonania rzeźby psa Miśka lub, jak kto woli i pamięta, Szeryfa. Pomysł krążący w kuluarowych rozmowach mieszkańców od lat, który do przestrzeni publicznej trafił za sprawą Andrzeja Kazimierza Zycha wsparła Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina. Na realizację przedsięwzięcia potrzeba 40 000,00 zł. Ruszyła akcja zbierania pieniędzy za pośrednictwem portalu zrzutka,pl.
Inicjatywa zyskała wielu zwolenników. To wskazuje na potrzebę mieszkańców posiadania w przestrzeni miejskiej własnego symbolu, czegoś takiego, co spowoduje, że Wołomin będzie z tym symbolem indentyfikowany bowiem z przestrzeni miejskiej znikło już bezpowrotnie wiele wyróżników. „Grzybek”, „szubienica”, Huta Szkła Wołomin, Stolarka Wołomin, czołg i wiele innych żyją już tylko w pamięci mieszkańców i na niezbyt licznych fotografiach.
A próba podjęta przez załoge wołomińskiego Djchem Chemicals Poland SA by takim wyznacznikiem stał się czołg FT-17 spaliła na panewce gdyż, podobnie jak rzeźba psa Miśka, nie uzyskała akceptacji wołomińskiej rady.
Czy potrzeba własnego wyznacznika okaże się na tyle silna, że tym razem akcja się powiedzie, przekonamy się już wkrótce. Akcja na zrzutka.pl trwa a dołączyć do niej może każdy, kto uważa, że warto. Pierwsze pieniądze już wpłynęły

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.