Teresa Urbanowska: Czy to tylko złudzenie?

Teresa Urbanowska

Gorączka w przedwyborczych progach startowych? Choć do wyborów jeszcze dwa lata to niektórzy twierdzą, że tak właśnie jest i chociaż wydaje mi się, że też to widzę, to wolałabym wierzyć, że to tylko złudzenie… wiem, wiem… ale pomarzyć zawsze można :)
Przez dwa dni bieżącego tygodnia uczestniczyłam w posiedzeniach gminnych komisji problemowych w Wołominie i nie ukrywam, że z wielkim zadowoleniem odnotowałam pełną zgodę wołomińskich radnych odnośnie utworzenia Domu dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych powyżej 25. roku życia. Gmina znalazła lokale w dobrej dla tej inicjatywy lokalizacji a radni zdają się być zgodni co do zaangażowania środków budżetowych w to przedsięwzięcie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że uda się je zrealizować bowiem batalia rodziców szukających sposobu na kontakt tej grupy społecznej ze światem zewnętrznym wykraczającym poza domowe pielesze trwa odkąd pamiętam. Brawo dla burmistrz Elżbiety Radwan i jej załogi za inicjatywę i gorące podziękowanie dla radnych za zrozumienie dla tego problemu ? mam nadzieję, że nie przedwczesne.
Na szczęśliwy finał zanosi się również w sprawie Klubu dla seniorów realizowanego w ramach projektu ?Senior Wigor? u zbiegu ulic Lipińskiej i Legionów, podobno uruchomienie placówki odbędzie się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.
W kategorii sukcesów powód do radości z pewnością ma Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina. W dniu wczorajszym (środa 23 listopada) lokalne środowiska obiegła informacja dotycząca budowy Muzeum w Radzyminie. – Ważne decyzje Naszego Rządu! W dniu dzisiejszym oficjalnie ogłoszono informację o budowie Muzeum w Radzyminie! Ogromnie się cieszę, że moje zaangażowanie i grona innych osób zostało zauważone. Nareszcie, dzięki Muzeum Radzymin zajmie należyte miejsce na mapie historycznej Polski! – poinformowała na facebookowym forum społecznościowym Marzena Małek radna sejmikowa z naszego okręgu. Nigdy nie ukrywałam, że lubię Marzenę Małek, byłą już dyrektor MDK w Wołominie, więc cieszę się wraz z nią z jej sukcesu, niemniej jednak sukces Radzymina nie jest równoznaczny z sukcesem starań o Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie ? o wzięciu pod skrzydła ministerialne takiego obiektu informacja się nie pojawiła. Czy Ossów również może liczyć na pomoc i wstawiennictwo Radnej Marzeny Małek?
Nie od dziś wiadomo, że Gmina Wołomin prace nad realizacją tego przedsięwzięcia prowadzi. Od realizacji pomysłu swojego poprzednika Jerzego Mikulskiego nie odstąpił Ryszard Madziar,  wywodzący się z szeregów PiS burmistrz Wołomina poprzedniej kadencji. Warto też zadać pytanie: Co na to nasi radni gminni i powiatowi? Wszak w Wołominie to PiS ma zdecydowaną większość w radzie. Może to kolejny temat przy którym należałoby połączyć siły i możliwości? Nie ukrywam, że mnie bardzo by się to podobało i pozwalało wierzyć, że gorączka w przedwyborczych progach startowych to tylko złudzenie spowodowane komentarzami złośliwców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.