Tłuszcz – ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców

Do Tłuszcza dotarły pierwsze transporty węgla. Dzięki przystąpieniu gminy do rządowego programu sprzedaży węgla przez samorządy po preferencyjnej cenie pierwsi mieszkańcy mogli odebrać już surowiec w punkcie dystrybucyjnym PSB Mrówka. Sprzedaż będzie odbywać się sukcesywnie w kolejności złożonych wniosków, które zostały pozytywnie zweryfikowane.

Przypominamy kilka ważnych informacji dla osób, które złożyły wniosek o zakup węgla:

– Wnioskodawca zostanie poinformowany telefonicznie, bądź sms-owo o możliwości uiszczenia opłaty za zadeklarowaną we wniosku ilość węgla na rachunek bankowy gminy 52 1020 1042 0000 8402 0521 9409.W tytule prosimy wpisać: Preferencyjny zakup węgla, imię i nazwisko oraz adres Wnioskodawcy. Obowiązująca stawka za tonę węgla to 2000 zł.

– Osoby, które złożyły wniosek kilka dni po uruchomieniu zapisów prosimy o cierpliwość. Surowiec trafi w pierwszej kolejności do mieszkańców, którzy jako pierwsi złożyli wniosek. Do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy ich ponad 1300 i minie kilka dni zanim skontaktujemy się z Państwem. Prosimy nie wpłacać środków bez uprzedniego kontaktu z naszej strony- nie przyspieszy to procedury, a co za tym idzie nie umożliwi Państwu wcześniejszego odbioru węgla.

-Po wykonaniu przelewu (prosimy pamiętać, że przelewy międzybankowe trwają nawet kilkadziesiąt godzin) zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Tłuszczu po odbiór faktury VAT, pok. 43 na I piętrze. Dokument będzie stanowił podstawę do wydania węgla w punkcie odbioru zlokalizowanym w PSB Mrówka, Wólka Kozłowska 1 D.

– Transport węgla do gospodarstwa domowego leży po Państwa stronie, jednak istnieje możliwość zorganizowania go w punkcie odbioru za dodatkową opłatą w wysokości 50 zł.

 

Więcej informacji z Tłuszcza

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają [...]
0 komentarzy
Ponad 1.39 mln zł dla gminy Jadów. W Urlach miała powstać nowa nawierzchnia ulicy Długiej

Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim

W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do [...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na [...]
0 komentarzy
Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu czeka na gruntowne odświeżenie. Powiat Wołomiński otrzymał 300 tys. zł dofinansowania z budżetu [...]
0 komentarzy
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. 11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie symbolicznych czeków. Samorząd Tłuszcza [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.