W Tłuszczu odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które zgromadziło miłośników literatury i lokalnych twórców. Spotkanie Klubu Literackiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku było nie tylko okazją do wysłuchania inspirującego wykładu, ale również przestrzenią do wymiany myśli i doświadczeń..
Inspirujący wykład o literaturze
Centralnym punktem spotkania był wykład poświęcony pięknu literatury. Prelegenci przybliżyli uczestnikom zarówno klasyczne dzieła literackie, jak i twórczość współczesnych autorów. Szczególny nacisk położono na twórczość lokalnych pisarzy.
Słuchacze z entuzjazmem przyjęli prezentowane treści, a wykład stał się impulsem do rozmów i refleksji na temat literatury jako źródła inspiracji oraz narzędzia budowania tożsamości lokalnej.
Pasja, która łączy pokolenia
Spotkanie było doskonałym przykładem, jak inicjatywy kulturalne mogą integrować różne grupy wiekowe i społeczne. Uniwersytet Trzeciego Wieku od lat działa na rzecz promocji kultury w Tłuszczu, oferując przestrzeń dla pasjonatów literatury i sztuki. Tego rodzaju wydarzenia pokazują, że miłość do książek i twórczości nie zna granic wiekowych, a wspólne doświadczenia mogą wzbogacić każdego uczestnika.
Nadzieja na kolejne spotkania
Organizatorzy spotkania złożyli wyrazy wdzięczności zarówno prelegentom, jak i uczestnikom za zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Włodarze gminy Tłuszcz podkreślili, jak ważne są takie inicjatywy dla budowania silnych więzi w społeczności lokalnej oraz promowania wartościowych przedsięwzięć kulturalnych.
Spotkanie Klubu Literackiego UTW w Tłuszczu było dowodem na to, że literatura ma moc łączenia ludzi i inspirowania do wspólnego działania na rzecz rozwoju kultury.
Więcej informacji z Tłuszcza

Ferie w Kozłach – kreatywność i radość

Wizyta studyjna zagranicznych partnerów w Tłuszczu – międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie profilaktyki zdrowotnej

Samochód stanął w płomieniach na ul. Słonecznej w Jasienicy

Tłuszcz – Młodzież z pasją do pożarnictwa – eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
