Do dramatycznych wydarzeń doszło w sobotnie popołudnie w Warszawie, przy ulicy Migdałowej na Ursynowie. W wyniku pożaru śmierć poniosły cztery osoby, a dwie kolejne zostały ranne i trafiły do szpitala.
Brutalny atak w centrum Warszawy! 20-latek w stanie krytycznym.
Zderzenie na Żołnierskiej! Rozbite auta i utrudnienia na DW631
Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie
Z informacji przekazanych przez służby wynika, że po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej płonął zarówno pojazd, jak i lokal użytkowy – remontowana strzelnica znajdująca się na parterze budynku. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdował się również kontener na odpady, który dodatkowo zwiększał intensywność pożaru.
Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych. Po wstępnym opanowaniu ognia weszli do zadymionych pomieszczeń, skąd wynieśli cztery osoby. Niestety, mimo podjętej akcji ratunkowej, ich życia nie udało się uratować. Jedna osoba opuściła budynek o własnych siłach, a kolejna została poszkodowana w pobliżu płonącego samochodu.
Szeroko zakrojona akcja służb
Na miejscu pracowały liczne siły ratownicze – zastępy Państwowej Straży Pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działaniami kierowały grupy operacyjne Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy oraz Komendy Wojewódzkiej PSP.
Pożar został opanowany, a obecnie służby koncentrują się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ustaleniu jego dokładnych przyczyn.
Śledztwo w toku
Jak informuje policja, na miejscu pracują śledczy pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. To oni będą ustalać, co doprowadziło do tak tragicznego w skutkach zdarzenia. Teren został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji.
Apel o ostrożność
To tragiczne zdarzenie pokazuje, jak szybko ogień może wymknąć się spod kontroli – zwłaszcza w miejscach, gdzie znajdują się materiały łatwopalne lub prowadzone są prace remontowe. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności:
- nie pozostawiajmy łatwopalnych odpadów w pobliżu budynków,
- kontrolujmy stan instalacji elektrycznych,
- zachowujmy szczególną ostrożność podczas prac remontowych,
- reagujmy natychmiast na każdy zauważony dym lub ogień.
Każda sekunda ma znaczenie – a w takich sytuacjach często decyduje o ludzkim życiu.
zdjęcie i informacje Państwowa Straż Pożarna
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!

