Tragiczny wypadek na krajowej 50-tce

We wtorek na krajowej 50-tce w miejscowości Kąty Borucza doszło do kolejnego już w tym miesiącu tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowego zderzenia saaba i ciężarówki zginął kierowca osobówki. Droga przez wiele godzin była zablokowana. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora czynności procesowe prowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo ? śledcza. Ruch pojazdów kierowany był na wyznaczone objazdy.

Wczoraj kilkanaście minut po 10:00, oficer dyżurny mińskiej komendy przyjął dramatyczne zgłoszenie o czołowym zderzeniu samochodu osobowego i ciężarówki. Zgłoszenie zawierało także informację, o zapaleniu się tych pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowane wszystkie służby – straż pożarną, policję i ratownictwo medyczne.

Niestety w wyniku tego zdarzenia samochód osobowy uległ całkowitemu spaleniu, ciężarówka częściowemu. Śmierć na miejscu wypadku poniósł kierowca osobowego saaba. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Droga nr 50 przez wiele godzin była zablokowana. W miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora  pracowała grupa dochodzeniowo ? śledcza, w tym policyjny technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczali wszelkie ślady i ustalali okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi z drogówki kierowali ruch na wyznaczone objazdy m. in. drogą 637 przez Węgrów. Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie tego wypadku, prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

To już trzeci tragiczny wypadek na drogach powiatu mińskiego w ostatnich dniach. Mimo nieustających policyjnych apeli o ostrożną jazdę, nadal na drogach dochodzi do łamania przepisów. Funkcjonariusze prowadzą wiele kontroli drogowych, a także różnego rodzaju działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pamiętajmy jednak, że to od naszej odpowiedzialności, od naszej ostrożności i przestrzegania kodeksu drogowego zależy czy szczęśliwie i bez przeszkód dotrzemy do celu podróży.

Dobra słoneczna pogoda nie zawsze jest gwarantem bezpieczeństwa. Bywa, że właśnie taka aura kusi do jazdy z większą prędkością. Niestety duże prędkości wymuszają zwiększoną koncentrację i nie wybaczają nawet najdrobniejszych błędów.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę! Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych tak aby zawsze bezpiecznie zatrzymać pojazd przed nagle pojawiającą się przeszkodą.

KPP Mińsk Mazowiecki / podkom. Marcin Zagórski/rm

fot: KPP Mińsk Mazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.