Trasa 2. Rajdu Rowerowego przez Zielonkę

Trasa 2. Rajdu Rowerowego przez Zielonkę

2. Rajd Rowerowy przez Zielonkę odbędzie się już w najbliższą niedzielę 19 maja.  Będą dwa etapy – najpierw  odcinek leśny, a następnie przejazd ulicami miasta. Mapa pokazuje dokładną trasę rajdu.

Start

Rowerowa przygoda rozpocznie się o godz. 11.00 na placu po Koszarowcu. Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą kasków i ochraniaczy, zwłaszcza dla dzieci, aby zapewnić sobie i swoim bliskim pełne bezpieczeństwo podczas rajdu.

Etap leśny

Pierwszy etap rajdu poprowadzi nas przez urokliwe ścieżki leśne. Trasa, której szczegóły znajdziecie na załączonej mapie, liczy około 10 km i powinna zająć około 1,5 godziny. Przejażdżka przez las to wspaniała okazja do obcowania z naturą – wśród drzew i krzewów znajdziemy przyjemny cień i odetchniemy pełną piersią.

Leśne dróżki mogą skrywać różne niespodzianki, jak piach, nierówności czy zagłębienia, które dodają przygodzie dodatkowych emocji. Z ubiegłorocznych doświadczeń wiemy, że pokonanie tych wyzwań przynosi mnóstwo radości i satysfakcji. Wszystkim uczestnikom udało się wtedy szczęśliwie pokonać leśny odcinek, docierając na półmetek trasy, czyli z powrotem na plac po Koszarowcu.

Tak będzie również w tym roku. Na placu po Koszarowcu zrobimy sobie krótką przerwę, aby napić się wody, która będzie dla Państwa dostępna i odpocząć. Poczekamy też na uczestników jadących trochę wolniej i kończących ten etap nieco później.

Przerwa na odpoczynek

Po zakończeniu etapu leśnego zrobimy sobie krótką przerwę na placu po Koszarowcu, gdzie będzie dostępna woda dla wszystkich uczestników. To czas na odpoczynek i regenerację przed drugim etapem rajdu.

Etap miejski

O godzinie 13:15, pełni energii, wyruszymy na drugi etap rajdu, który poprowadzi nas przez ulice Zielonki. Trasa, licząca również około 10 km, obejmuje przejazd ulicami: Wojska Polskiego, Bankową, Armii Krajowej, Waryńskiego, Szkolną, Kolejową, Marecką, Mazurską, Dąbrowskiego, Długą i Wolności. Miejska część rajdu jest nieco łatwiejsza do pokonania dzięki równej nawierzchni ulic, choć nie zabraknie niewielkich podjazdów i zjazdów. Ten etap także potrwa około 1,5 godziny.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą m.in. policjanci, którzy będą nam towarzyszyć na trasie przejazdu. Będą z nami również ratownicy medyczni.

Meta

Etap miejski, a tym samym cały rajd, zakończymy podobnie jak w ubiegłym roku, na Gliniankach. To jednak nie koniec atrakcji w tym dniu. Po wysiłku odpoczniemy w piknikowej atmosferze. Czekać tam na Was będą pyszne kiełbaski z grilla, słodkie przysmaki i ognisko, przy którym będzie można upiec kiełbaski i podzielić się wrażeniami z rajdu.

Dołącz na każdym etapie!

Do rajdu można dołączyć na każdym jego etapie i pokonać dowolnie wybrany odcinek. Można przejechać całą trasę, ale też tylko trasę leśną czy tylko trasę miejską. Można też po prostu dołączyć w dowolnie wybranym miejscu trasy.

Serdecznie Państwa zapraszamy do tej pełnej radości, wspólnej przygody na świeżym powietrzu. Bawmy się, integrujmy się i zarażajmy pozytywną energią.

Do zobaczenia w niedzielę na placu po Koszarowcu! – zachęca UM Zielonka

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Spędź weekend wspólnie z mamą w Zielonce

Spędź weekend wspólnie z mamą w Zielonce

Koncerty, spektakle, wspólna zabawa przy planszówkach oraz Dzień Matki – to wszystko już w najbliższy weekend w Zielonce. Od piątku aż po niedzielę, [...]
0 komentarzy
Zielonka - zmiana godzin pracy PSZOK

Zielonka – zmiana godzin pracy PSZOK

W związku z urlopem pracownika, w dniach 28 maja – 1 czerwca zmianie ulegną godziny pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zielonce. [...]
0 komentarzy
Zielonka - Lekcje samorządności dla najmłodszych

Zielonka – Lekcje samorządności dla najmłodszych

W ostatnim czasie Urząd Miasta Zielonka odwiedziły dwie grupy pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 4. Najmłodszych mieszkańców Zielonki przede wszystkim interesowało, czym zajmuje [...]
0 komentarzy
Ukwiecona Zielonka

Ukwiecona Zielonka

Fioletem i różem zabarwiła się Zielonka! Skwery i zieleńce mienią się intensywnymi kolorami kwiatów, które idealnie harmonizują z soczystą, wiosenną zielenią. To efekt [...]
0 komentarzy
Oddaj krew w Zielonce - uratuj życie

Oddaj krew w Zielonce – uratuj życie

W najbliższą niedzielę 26 maja, w Zielonce odbędzie się kolejna zbiórka krwi, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krzyś”. Ambulans czekać będzie na [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.