Trzecie z rzędu zwycięstwo wołomińskich koszykarek

W sobotni wieczór (14 listopada) koszykarki UKS Huragan Wołomin, które rozgrywają swoje spotkania w II lidze, grupa wschód, pokonały u siebie drużynę MKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. Mecz zakończył się wynikiem 83:66.? Sezon rozpoczął się dla nas niekorzystnie od przegranej z AZS Uniwersytetem Łódzkim. Jednak w trzech kolejnych spotkaniach dziewczęta pokonały zespoły z Siedlec, Łodzi (Widzew) i Sokołowa Podlaskiego. Aktualnie zajmujemy drugie miejsce w tabeli. To bardzo dobry wynik. Dzisiejszy mecz nie był idealny. Momentami brakowało koncentracji, stąd spora ilość strat i niekiedy słabsza skuteczność rzutów z gry. Przez całe spotkanie kontrolowałyśmy wynik i nawet na chwilę nie oddałyśmy rywalkom prowadzenia. W naszym seniorskim składzie zadebiutowała Ania Banaszek (kadetka-rocznik 2000), której serdecznie gratuluję, a wszystkim dziewczynom dziękuję za dobry mecz, w którym nie raz pokazały, że mają wielkie serce do gry. Przed nami kolejne ważne mecze, 28 listopada z Żyrardowem (wyjazd) a 12 grudnia będziemy gościć u siebie zespół SKK Polonia Warszawa. Wszystkich sympatyków koszykówki serdecznie zapraszamy na następne spotkania, aby nasze trybuny na ?Huraganie? nie świeciły pustkami ? powiedziała Kamila Wójcik, trener UKS Huragan Wołomin.
Przed konfrontacją z Sokołowem Podlaskim wołomińska drużyna rozegrała trzy spotkania. W pierwszym meczu podopieczne Kamili Wójcik przegrały u siebie z AZS Uniwersytet Łódzki 43:52. W drugim pojedynku koszykarki Huraganu wygrały na wyjeździe z MKK Siedlce, gdzie był wynik 53:68. Natomiast trzecie spotkanie, które zostało rozegrane w Wołominie, a przeciwnikiem Huraganu była drużyna Widzew Szkoła Gortata Łódź, zakończyło się wynikiem 82:47 na korzyść naszych koszykarek.
W pierwszej kwarcie sobotniego spotkania wołominianki szybko uzyskały przewagę. Przy stanie 10:2 trener gości Mariusz Świerk poprosił o pierwszą przerwę. Jednak na niewiele to się zdało, bo już po pięciu minutach spotkania było 19:3. Sporo punktów zdobywała Karolina Poboży. Ostatecznie pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 19:3 dla Huraganu.
W drugiej kwarcie trener Kamila Wójcik dała szansę młodszym zawodniczkom. Na początku tej części spotkania dobrą skutecznością wykazała się Aleksandra Szostakiewicz. Ostatecznie wołominianki przegrały drugie rozdanie pojedynku w stosunku punktowym 8:18, a bilans całego pojedynku w tym momencie wynosił 36:31.
W trzeciej kwarcie zawodniczki Huraganu zaczęły zwiększać przewagę punktową nad rywalkami, dzięki czemu zwyciężyły tę odsłonę pojedynku 29:20. Na tablicy wyników ponownie pojawiła się kilkunastopunktowa przewaga gospodyń nad drużyną z Sokołowa Podlaskiego (65:51).
W czwartej kwarcie zawodniczki UKS Huragan Wołomin zwyciężyły 18:15. Spotkanie zakończyło się wynikiem 83:66, dzięki czemu podopieczne Kamili Wójcik mogły święcić swój trzeci triumf w sezonie 2015/2016.     Paweł Choim