Tu radio Wołomin…

O lokalnej stacji radiowej mówiło się od lat – najczęściej w charakterze tzw. „pobożnych życzeń”, ale właśnie tej wiosny po raz pierwszy usłyszymy w eterze słowa „tu radio Wołomin”… Rozmawiamy z Danutą Jagielską – redaktor naczelną radia FaMa Wołomin.

– Pod szyldem radia FaMa działają już stacje w Kielcach i Tomaszowie Mazowieckim, Wołomin to kolejny, lecz nie ostatni oddział.

– Chcemy być prawdziwą lokalną stacją, a nie kolejnym oddziałem wielkiej rozgłośni, grającym „z puszki”, który z lokalnością ma niewiele wspólnego. Już teraz szukamy na miejscu lokalnych współpracowników i dziennikarzy, najlepiej amatorów. Chcemy ich sami wyszkolić, unikając przynoszenia nawyków i zwyczajów z innych mediów. Już dostaję pierwsze CV… Podstawowe wymagania: zapał, energia, ciekawość świata i dobry głos. Studia dziennikarskie nie są wymagane.

– Jaki jest planowany zasięg stacji?

– W Wołominie będzie to około 20 km, chcemy pokryć zasięgiem cały powiat. Będziemy zmuszeni stłumić nieco sygnał w kierunku Warszawy – takie są wymogi KRTiR. Oczywiście oferujemy również transmisję on-line, podobnie jak w innych naszych oddziałach.

– Do kogo kierujecie swoją ofertę?

– Nasz słuchacz ma 18-55 lat. Muzycznie rozpoczynamy dzień spokojnie, aby można nas było słuchać w pracy. Po południu stopniowo przyspieszamy… Nie zamykamy się oczywiście na lokalnych twórców – jeśli ktoś dostarczy nam swoje nagrania i spełnią one wymogi techniczne oraz zyskają aprobatę dyrektora muzycznego, to z pewnością pojawi się w naszych programach.

– Kiedy usłyszymy pierwsze audycje?

– Już w marcu będziemy nadawać sygnał testowy – muzykę, komunikat „tu radio FaMa Wołomin” czy też informację o poszukiwaniu współpracowników. Mam nadzieję, że już w połowie kwietnia wejdziemy z pełną ramówką. Od 7.00 do 17.00 co godzinę nadajemy informacje lokalne – również krótkie reportaże, np. z wydarzeń kulturalnych. Chcemy też od razu wejść w tematykę samorządową, choć mamy świadomość, że nie jest to proste. Łukasz Rygało

19 przemyśleń nt. „Tu radio Wołomin…

 1. oby tylko to się nie stała tuba propagandy sukcesu pioswskich i roguskich „polityków”

 2. Z zasięgiem 20 km nie obejmiecie całego powiatu. Ale obejmiecie Rembertów czy Wesołą.

 3. Szkoda ,że nie mieszczę się w tej kategorii wiekowej…A kto będzie płacił? (Nawet nie pytam ile i komu).

 4. Radio będzie niezależne politycznie. Interesują nas sprawy mieszkańców, a nie interesy polityczne poszczególnych grup.
  Kwestia zasięgu tak naprawdę wyjdzie w „praniu”
  @Cynik. Po prostu włącz radio (jak już będziemy nadawali) i zdecyduj czy gramy dla Ciebie czy nie. Działalność radia jest finansowana tylko i wyłącznie z reklam. Jako stacja komercyjna nie pobieramy żadnych korzyści z abonamentu.

 5. Pani Danuto, to moze inaczej, czy targetem radia bedzie tylko Wolomin i te gminy powiatu, które wejdą w zasięg czy także np.Sulejowek czy też wschodnie dzielnice Warszawy np Rembertow i Wesola (również w zasięgu)?

 6. Będziemy mówić o sprawach ważnych dla regionu i jego mieszkańców. Sulejówek, Rembertów, Wesoła… te miejsca też będą nas interesowały. Jeśli jednak coś wydarzy się w regionie, ale w miejscu, którego nie obejmiemy zasięgiem, a będzie to sprawa ważna dla naszych słuchaczy to też o niej powiemy.
  Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące Radia. Proszę je kierować na adres: d.jagielska@famka.pl

 7. trzymam kciuki, szkoda tylko ze nie bedzie was słychać na Woli …

 8. Dzięki! Proszę pamiętać, że można nas słuchać przez internet. Nie tylko na Woli… WSZĘDZIE :)

 9. Myślę, że niektórzy reklamodawcy zechcą mieć wpływ na… prezentowane przez radio treści..
  Ciekawe… czy będziecie w stanie mówić o prawie beznakładowych metodach wspomagania zdrowia. Piszę o tym… bo to mój „konik” :)

 10. Na prezentowane przez radio treści będą mieli wpływ- Prezes Radia, dyrektor programowy, dyrektor muzyczny i redaktor naczelny. Nie planujemy możliwości narzucania nam jakiś treści przez reklamodawców. Oczywiście audycje sponsorowane to już troszkę inna bajka.
  Jeśli te beznakładowe metody wspomagania zdrowia uznamy jako radio za interesujące dla słuchaczy to będziemy o nich mówić. Proszę o jakieś szczegóły na maila. Jestem otwarta na propozycje. Pozdrawiam! :)

 11. Kto mi nie wierzy… niech sam to zbada…
  Każdy kto zgodnie z grupą krwi jada
  Nie miewa grypy… ani gorączki
  Nie wpada w popłoch… gdy brudne rączki
  Ktoś mu nie myjąc… z przyjaźni poda…
  Gdy niezbyt czysta trafi się woda…
  Gdy go namówi ktoś na łakocie…
  Gdy dobrze zmarznie… gdy chodzi w błocie…
  Gdy ktoś w tramwaju… kaszle i kicha
  I się z cieknącym nosem rozpycha…
  Gdy trzeba siedzieć kiedyś w przeciągu…
  Czy w poczekalni… czy też w pociągu
  Gdy kaloryfer… jeszcze nie grzeje
  Tylko ten chory… który tak nie je !
  Aby recepta na zdrowie była
  Pełna… ćwicz co dzień… w ćwiczeniach siła
  Ćwicz ile możesz… lecz bez przesady
  Bo nadmiar ćwiczeń ma pewne wady

  Dużo by pisać… lepiej zajrzyj na
  zdrowo.info.pl/forum

  Pozdrawiam :)

 12. cd
  Ostre ćwiczenia… aerobiki…
  Zwłaszcza „zerówkom” dają wyniki
  Inni na rower niechaj wsiadają
  Albo na spacer… lub popływają
  Zwłaszcza… gdy blisko pływalnię mają
  Krótko… niech ruchu nie unikają…
  I ćwiczą chody… bo nigdy chody…
  Jak inne rzeczy… nie wyjdą z mody
  Przy tym też nerki… wątrobę masuj…
  Masuj żołądek… i się nie frasuj…
  Wszak stres ujemnie na zdrowie wpływa
  On sprawia… że złóg stresowy pływa
  We krwi po całym wnet Twoim ciele
  No i tych złogów jest bardzo wiele
  W dodatku bardzo wolno znikają
  Cienkie naczynia wciąż zapychają…
  Kiedy naprawdę jesteś nerwowy
  Koniecznie zobacz swój złóg stresowy
  Bo wtedy będziesz miał motywację
  Aby uwzględniać badaczy racje :)

  Teraz… sprawdzam działanie wody utlenionej… niezwykle tanią metodą prof. Nieumywakina. Myślę, że tym sposobem mogą „rozpuszczać się” złogi stresowe…jeśli ktoś je ma.

 13. A co na to nasza kochana lokalna prasa?Przybywa konkurent.

 14. super , że wreszcie i w Wołominie będzie Famka. Slucham Tomaszowskiej w Wolominie

 15. W radio raczej nie usłyszy się tego… co można znaleźć w necie… jak się już czymś zainteresuje np.zauważyłam, że fragment książki Nieumywakina jest dostępny od ponad dwóch lat

  >prawda2.info/viewtopic.php?t=5914

 16. @SKK – naprawdę bardzo mnie to cieszy!:) Pozdrawiam serdecznie!
  @TeSa – dziękuję bardzo, pomyślimy jak możemy zająć się tym tematem.
  @suchacz – będziemy dążyć do tego żeby z lokalną prasą współpracować.

 17. Z mocą 300w ERP z komina 120m. n. p. t. kierunkowo polecicie spokojnie co najmniej na 30km i dalej. Jedynie w centrum Warszawy, i w dzielnicach zachodnich mogą być problemy z odbiorem na słabszych odbiornikach ze względu na nadające z Grodziska Maz. Bogorię na 94,5 MHz i Famę z Sochaczewa na 94,9 MHz (obie 0,2MHz od 94,7MHz)

 18. Super że jest radio w Wołominie, tylko jedna zasadnicza uwaga, zamiast puszczać w ok.80% muzykę którą wielu woli słuchać z płyt mp3 powinno być w 80% o życiu powiatu: reportaże z życia znanych ludzi, zwiedzanie znnych i nieznnanych miejsc, wydażenia i inwestcje w regionie itd. na pewno zwiekszy to słuchanie waszej stacji przynajmniej w 100%. Tego nie ma w żadnej innej stacji, a dzieki temu społeczeństwo będzie miało swoje w pełni radio. A muzyki i tak słuchamy z płyt;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.