Turniej unihokeja dzieci i młodzieży w duchu profilaktyki

W sobotę, 14 września 2019 r., w ramach sportowego weekendu w Zielonce, odbył się profilaktyczny turniej unihokeja pn. ?Stawiam Na Sport?. Zawody zorganizował klub UKS Bankówka Zielonka.

Na dwóch boiskach grało ponad stu młodych zawodników, którzy przyjechali do Zielonki z mazowieckich klubów oraz z odległego Orzysza . Mecze rozgrywano w dwóch grupach wiekowych: dzieci i młodzicy. Mecze przebiegały w duchu fair-play, a emocji nie brakowało. W przerwach między spotkaniami wolontariusze rozdawali ulotki, informujące o zagrożeniach związanych z uzależnieniami oraz zachęcali do zdrowego trybu życia częstując uczestników owocami.

W kategorii dzieci zwyciężyła drużyna ULKS Józefina pokonując UKS Bankówkę. Natomiast w kategorii młodzików wygrała drużyna gospodarzy UKS Bankówka, która przebojowo pokonała rywali w grupie i dopiero w meczu finałowym z Józefiną A dostarczyła kibicom nie lada emocji. Prowadząc po pierwszej tercji 3-0 straciła w drugiej, w ciągu pięciu minut, trzy bramki. Mecz zakończył się po rzutach karnych i to nasza drużyna schodziła z parkietu zwycięska. W meczu o trzecie miejsce drużyna Józefina B pokonała SP Święcice również w rzutach karnych 4-3. Wielkie uznania dla zawodników z Józefiny za wysoki poziom sportowy jaki zaprezentowali podczas turnieju.