Jednym z zarzutów dla 40-latka zatrzymanego po pościgu przez grodziskich policjantów jest sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Kierowca volkswagena nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy, a uciekając łamał przepisy ruchu drogowego. Okazało się także, że mężczyzna kolejny raz kierował w stanie nietrzeźwości, miał zakaz prowadzenia pojazdów, a przy sobie znaczną ilość amfetaminy. Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego.
Policjanci grodziskiej drogówki pełniący służbę na drogach gminy Baranów zwrócili uwagę na volkswagena, którym mógł kierować nietrzeźwy mężczyzna. Natychmiast przystąpili do zatrzymania pojazdu do kontroli w okolicy Regowa. Mimo wyraźnie wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania kierowca kontynuował jazdę, a gdy policjanci ruszyli za nim, znacznie przyspieszył i wykonywał niebezpieczne manewry, mające utrudnić pościg. Widząc zagrożenie, jakie kierowca stwarzał na drodze policjanci podjęli decyzję o użyciu radiowozu do zatrzymania go i w najbardziej odpowiednim do tego miejscu uderzyli pojazdem służbowym w tył volkswagena. Dopiero, gdy pojazd zjechał z drogi do rowu, kierowca zatrzymał się w Kłudnie Starym.
Policjanci dokładnie sprawdzili kierującego i jego auto. Po kontroli stanu trzeźwości 40-latka okazało się, że ma on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dalsze sprawdzenia wykazały również, że ten kierowca był już wcześniej skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i sąd wydał wobec niego zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów na 10 lat. Dodatkowo podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim 25 torebek z amfetaminą.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Materiały zgromadzone przez policjantów w jego sprawie wraz z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych trafiły do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Kierowca usłyszał zarzuty kolejnego kierowania autem w stanie nietrzeźwości i podczas obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów oraz nie zatrzymania się do policyjnej kontroli i kontynuowania jazdy w sposób niebezpieczny, co mogło doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym. Dodatkowo odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej.
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego kierowcy środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.
Źródło: KPP w Grodzisku Mazowieckim
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. BMW wjechało wprost pod szynobus – pasażerka zginęła na miejscu
Pożar w restauracji w Markach. Na miejscu liczne zastępy straży pożarnej.
Ogromny pożar traw i nieużytków. Do akcji ruszył pluton „LAS” z powiatu wołomińskiego
Groźny wypadek trzech pojazdów. Rozbite auta i ranni – droga została całkowicie zablokowana
Pożar na Bielanach. Ogień z traw błyskawicznie przeniósł się na budynek mieszkalny.
Arsenał z czasów wojny odkryty na posesji w Kozłowie. 22-latek zatrzymany przez policję.
Ledwo zdał prawo jazdy, a już je stracił. 18-latek pędził 132 km/h przez obszar zabudowany
Nieznajomość obowiązujących przepisów była dla niego kosztowna
Sprawca ostrzelania budynku szkoły tymczasowo aresztowany – twierdził, że strzelał do gołębi
Dwóch z młotkiem na jednego – błyskawiczna reakcja kryminalnych, sprawcy zatrzymani na gorącym uczynku
Nocny pożar budynku w Fiukałach. Strażacy walczyli z ogniem i gęstym dymem
Dramat podczas wypalania trawy. 50-latek zmarł w szpitalu.
Groźny wypadek na DW 696. Zderzenie osobówek, kierowca BMW trafił do szpitala.
Pijany 39-latek za kierownicą. Wypadek, ranni i 3 miesiące aresztu.
