UKK BDC Huragan Wołomin w czołówce krajowej

– Mistrzowska jazda na Mistrzostwach Polski MTB XC Żerków 2013 ? mówi o występie młodych kolarzy UKK BDC Huragan Wołomin ich trener Janusz Królikowski. Czwartego lipca w pierwszym dniu Mistrzostw Polski MTB XC w Żerkowie odbyły się pierwsze wyścigi młodzików i juniorów młodszych (dziewczęta i chłopcy). Na bardzo trudnej i wymagającej trasie, spełniającej normy UCI i specjalnie przygotowywanej przez dwa lata zmagali się najlepsi zawodnicy MTB XC (kolarstwo górskie ) z całego kraju.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski po raz pierwszy reprezentowany był wołomiński klub UKK BDC Huragan Wołomin. Do rywalizacji z najlepszymi stanęli młodzi zawodnicy trenowani przez Janusza Królikowskiego.

W kategorii młodzik wystartowała Angelika Skłodowska zajmując ósme miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczka ukończyła swój występ po defekcie roweru donosząc go na metę. Chłopców w tej kategorii reprezentował Artur Budny, który nie ukończył wyścigu z powodu defektu roweru. Był to jego pierwszy start po zdjęciu gipsu z obojczyka. Artur startując trzy dni później ? czyli 7 lipca w Maratonie Poland Bike w Górze Kalwarii zajął pierwsze miejsce wśród młodzików na dystansie FAN w kategorii junior młodszy. Aleksandra Klimczak uplasowała się na miejscu czwartym.

janusz_krolikowski

? Wspaniała jazda ? podkreśla trener. ? Nasza Ola po ciężkim upadku na treningu i stłuczeniu kolana pokazała serce do walki na trasie tego trudnego wyścigu ? dodaje. Kolejna zawodniczka ? Klaudia Ślepowrońska zajęła piąte miejsce. I tu trener również nie szczędzi pochwał. ? Wspaniała jazda. Klaudia, choć zaliczyła upadek na starcie, ambitnie odrobiła straty, wpadając na metę jako piąta, tracąc tylko pięć sekund do swojej koleżanki klubowej Oli ? relacjonuje Królikowski.

Kolejny z zawodników UKK BDC Huragan Wołomin, startujący w tegorocznych mistrzostwach ? Albert Karolonek ? zajął miejsce siódme. ? Tu również na uwagę zasługuje wspaniała jazda. Albert pokazał klasę i serce do walki, gdyż dzień przed wyścigiem, będąc na objeździe trasy „oszlifował się” podczas pokonywania najtrudniejszej przeszkody ? opowiada szkoleniowiec. ? Moi zawodnicy pokazali klasę i zostali dostrzeżeni przez szkoleniowców, którzy trenują w górach. Myślę, że już na stałe wpisali się w czołówkę krajową ? podkreśla.

Już 20 lipca Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławnie. W zmaganiach wezmą udział zawodnicy UKK BDC Huragan Wołomin, którzy zakwalifikowali się do czołówki w rankingu. W niedzielę 30 czerwca odbyła się bowiem IV i ostatnia edycja startów kolarzy w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB.

Zawody rozegrane zostały w Skomielnej Białej. Wiadomo, że w finałach wystartują: Aleksandra Klimczak, Klaudia Ślepowrońska i Albert Karolonek. Juniorka młodsza Aleksandra Klimczak uplasowała się na pozycji piątej walcząc równorzędnie z rodowitymi góralkami na trudnej, selektywnej, górskiej trasie; juniorka młodsza Klaudia Ślepowrońska zajęła ósme miejsce umacniając swoją lokatę w rankingu finalistek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim XC MTB; junior młodszy Albert Karolonek zajmując jedenaste miejsce potwierdził swój udział w finale OOM w kolarstwie górskim XC MTB. Natomiast młodziczka ? Angelika Skłodowska zajęła wysokie siódme miejsce. Zawodnicy UKK BDC Huragan Wołomin walczą na równi z rodowitymi góralami nie ustępując im pola a w wielu przypadkach są od nich lepsi.

kolarskie

Dzieje się to dzięki zaangażowaniu trenera, który stara się zapełnić czas jak najbardziej intensywnymi treningami, które imitują warunki górskie dają planowane do osiągnięcia efekty zamierzone w początkowym etapie ustalania planu treningów to znaczy start w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w Sławnie.

Albert Karolonek zakwalifikował się na miejscu 13 do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB XC na 40 zakwalifikowanych zawodników, Ola Klimczak na miejscu 8, Klaudia Ślepowrońska na miejscu 14 do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB XC. Ola Klimczak zajmuje 11 miejsce w Challenge?u Pucharu Polski MTB XC, Klaudia Ślepowrońska zajmuje 13 miejsce w Challenge?u Pucharu Polski MTB XC. ? Starty zawodników w EOOM w kolarstwie górskim na terenie całej Polski, to znaczy w Leżajsku, Zielonej Górze, Ostrzycach koło Kartuz, Skomielnej Białej ? okolice Zakopanego, nie doszłyby do skutku bez zaangażowania człowieka otwartego na tworzenie szansy młodzieży w konfrontacji z zawodnikami z całej Polski, jakim jest Dyrektor OSiR Huragan Wołomin pan Piotr Szulc, za to zaangażowanie serdecznie dziękujemy ? podkreślają rodzice młodych kolarzy.