Będzie bardziej zielono wiosną w Kobyłce ? właśnie posadzono ponad 170 drzew. Firmy, które wykonały nasadzenia ? bo to zadanie wykonywały dwa przedsiębiorstwa
[...]
Przedsiębiorcy prowadzący jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego, objęte opłatą recyklingową, powinny złożyć wniosek o
[...]
W związku z Dniem Sprzątania Świata miała miejsce akcja pn. ?Nie śmiecimy ? sprzątamy ? zmieniamy?. W ramach przedsięwzięcia referat Partycypacji i Polityki Społecznej zorganizował konkurs
[...]
W 2020 roku czeka nas rewolucja w gospodarce odpadami komunalnymi. Zmieniają się przepisy, a zmiana ta nie zależy od gminy ? ustawodawca odgórnie
[...]
Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach informujemy, iż gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe
[...]
Towarzystwo Przyjaciół Ząbek zrealizowało projekt ?Smogless ? Ząbki bez smogu?. W ramach projektu do ząbkowskich publicznych przedszkoli trafiło 25 oczyszczaczy powietrza o łącznej
[...]
O zasadach segregacji śmieci będzie można się dowiedzieć na warsztatach edukacyjnych adresowanych przede wszystkim do seniorów. Omówione zostaną: zasady selektywnej zbiórki odpadów u
[...]
W związku z trwającymi pracami nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia ?Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Radzymin w 2020
[...]
Cześć osób wykorzystuje jako paliwo do pieca odpady, których spalanie zwiększa poziom zanieczyszczenia powietrza. Powstające w procesie spalania toksyczne substancje, powodują wiele chorób
[...]
Jak co roku jesienią Świetlica ?Schowek? wraz z Drewnickim Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ?Empatia? zorganizowała Dzień Wolontariatu. Wychowankowie ząbkowskiej
[...]
Wołomin został wyróżniony w ramach III edycji inicjatywy ?Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom?. Podczas uroczystego podsumowania tegorocznej edycji w Warszawie, organizatorzy ogólnopolskiego programu ?Z
[...]
Gmina Jadów otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie w kwocie 38.394,00 zł na realizację zadania pn. ?Usuwanie i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest z
[...]
Urząd Miejski w Wołominie, Straż Miejska oraz Krajowa Izba Kominiarzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na pokaz efektywnego palenia w piecu węglowym oraz pokaz
[...]
Urząd Miasta Kobyłka przypomina, że podczas nadchodzących chłodów mieszkańcy powinni szczególnie zwrócić uwagę na warunki, w jakich przebywają zwierzęta – a zwłaszcza psy
[...]