W Kobyłce tanecznie na Mikołajki

Kolejna edycja prestiżowego turnieju Mazovia Cup za nami

– 15 godzin tańca, efektowne pokazy podczas uroczystej gali, zmagania kilkuset tancerzy o Puchar Okręgu Mazowieckiego

w tańcu towarzyskim.

Tegoroczna edycja turnieju odbyła się w mikołajkową niedzielę w hali ZS Nr 2 w Kobyłce. Podczas Mazovia Cup nie zabrakło emocji, gwiazd, tańca na bardzo wysokim poziomie w wykonaniu utytułowanych sportowców i świetnych układów choreograficznych. Wszystko w efektownej oprawie profesjonalnego turnieju tańca. Za nagłośnienie i oświetlenie odpowiadała firma Center Stage.

Gospodarzem turnieju był znany z ?Tańca z gwiazdami? znakomity choreograf Piotr Galiński.

Hala w Kobyłce już w godzinach porannych zapełniła się tancerzami tańca towarzyskiego ? w kilku częściach publiczność mogła obserwować zmagania par o Puchar Okręgu Mazowieckiego. W tegorocznej edycji uczestniczyło blisko 450 tancerzy (ok. 220 par). Sala kobyłkowskiej ?dwójki? przez cały dzień była wypełniona publicznością. Zmagania trwały do późnych godzin wieczornych. Największa grupa tancerzy zmagała się w bloku II. Jednak najważniejsza, najbardziej efektowna i prestiżowa część turnieju odbyła się w godzinach wieczornych. Ci, którzy zdecydowali się w ten grudniowy dzień zostać w domu przed telewizorem, stracili okazję, by zobaczyć piękny i emocjonujący show, w którym dramaturgia rosła z minuty na minutę.

Zobaczyliśmy zmagania najlepszych par tańca towarzyskiego oraz efektowne pokazy. Formacja Caro Dance, mistrzowie świata w jazz i modern jazz zatańczyli dla kobyłkowskiej publiczności dwukrotnie, między innymi fragment spektaklu ?Carmen?, który przygotowali pod okiem choreografki Iwony Orzełowskiej. Wystąpiła również modziutka Mistrzyni Europy w akrobatyce artystycznej. Wspaniały show dali Anna Głogowska i Adam Król ? właśnie choreografią do muzyki z musicalu ?Cats? wywalczyli w tym roku wicemistrzostwo Polski par zawodowych. Tancerze z ?Brawury? w Kobyłce zanotowali znaczące sukcesy. Adam Gajek i Kinga Rozbicka zdobyli Puchar Okręgu Mazowieckiego w kategorii 12-13 E. Bartek Domański i Kasia Kozłowska zajęli drugą lokatę, co dało im awans do wyższej klasy tanecznej ?A?.

Organizatorzy turnieju to: MOK Kobyłka oraz Szkoła Tańca Anny Głogowskiej i Marcina Wrzesińskiego. Współorganizatorzy: ?Center Stage? Marcina Wrzesińskiego, Życie Powiatu Wołomińskiego,

PHU Logos s.c.

Marcin Wrzesiński i Ania Głogowska dziękują wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju, szczególne podziękowania kierują do Andrzeja Zbyszyńskiego, pracowników MOK Kobyłka oraz Pań z Klubu Seniora.

PM

5 przemyśleń nt. „W Kobyłce tanecznie na Mikołajki

Możliwość komentowania jest wyłączona.