W lidze okręgowej przewodzi Dolcan II Ząbki

W warszawskiej lidze okręgowej rozegrano już siedem kolejek rundy jesiennej. Na czele tabeli z kompletem 21 punktów znajdują się rezerwy Dolcanu Ząbki. W ostatnią sobotę piłkarze z Ząbek wygrali w Kobyłce z Wichrem 3:2, chociaż zwycięstwo przyszło im z najwyższym trudem.

Runda jesienna rozgrywek w warszawskiej lidze okręgowej zbliża się do półmetka. W grupie pierwszej tej ligi występuje pięć zespołów z Powiatu Wołomińskiego. Są to: Wicher Kobyłka, Marcovia Marki, Mazur Radzymin, Bóbr Tłuszcz i Dolcan II Ząbki. Po siedmiu kolejkach spotkań klasą dla siebie jest drużyna Dolcanu II

Ząbki, która wygrała wszystkie mecze. W ostatnich dwóch spotkaniach musiała się jednak bardzo namęczyć, żeby zdobyć komplet punktów. Przeciwnikami, którzy postawili liderowi tak duży opór, okazały się zespoły Marcovii Marki i Wichru Kobyłka.

W meczu Dolcanu II Ząbki z Marcovią, który rozegrany został w szóstej kolejce spotkań na stadionie Wichru w Kobyłce (gospodarzem była drużyna Dolcanu II), padł wynik 2:1 dla piłkarzy z Ząbek. Jeszcze bardziej wyrównany i dramatyczny był ostatni mecz rezerw Dolcanu rozegrany również w Kobyłce w minioną sobotę. Tym razem rywalem lidera był miejscowy Wicher.

Gospodarze postawili Dolcanowi w tym spotkaniu niezwykle trudne warunki, chociaż mecz rozpoczął się dla nich fatalnie. Już bowiem od siódmej minuty piłkarze Wichru musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce Godlewskiego za uderzenie przeciwnika. Nie zraziło to jednak zespołu Wichru, który mimo osłabienia chciał w tym spotkaniu uzyskać jak najlepszy wynik. Do przerwy udało mu się to w pełni, gdyż prowadził 1:0. Gorzej było na początku drugiej połowy, kiedy piłkarze z Ząbek strzelili dwie bramki, obejmując prowadzenie 2:1. Ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Wręcz przeciwnie, gdyż Wicher ambitnie zaatakował, doprowadzając do wyrównania 2:2. Ostatnie minuty to już prawdziwy horror. Zdarzyły się bowiem dwa rzuty karne. Najpierw dla drużyny Wichru, która go nie wykorzystała. Następnie w doliczonym już czasie gry dla zespołu Dolcanu, który go wykorzystał i odniósł trochę szczęśliwe zwycięstwo 3:2. Piłkarze Wichru jednak za swoją postawę zasłużyli na najwyższe słowa uznania.

Tydzień wcześniej Wicher przegrał w Tłuszczu z Bobrem 0:2, natomiast Mazur Radzymin zremisował w Pomiechówku z Wkrą 2:2.

W ostatniej kolejce piłkarze Mazura wysoko wygrali w Radzyminie z Legionovią II Legionowo 5:0, Marcovia Marki pokonała na stadionie Wichru w Kobyłce Grom Lipowo 2:1, a Bóbr Tłuszcz zwyciężył na wyjeździe Mazura II Karczew 3:1.

W tabeli bezapelacyjny lider Dolcan II Ząbki ? 21 pkt., wyprzedza Sokoła Serock ? 14 pkt., a na trzecim miejscu jest Marcovia ? 13 pkt. Drużyna Bobra Tłuszcz jest na szóstym miejscu ? 13 pkt., Wicher Kobyłka na siódmym ? 12 pkt., a Mazur Radzymin na dziesiątym ? 8 pkt.