W mrozie wygrał Mróz

Świetna zabawa, piękna rywalizacja i super nagrody. Tak można podsumować XXI triathlon zimowy, który odbył się na łyżwiarskim torze Stegny w Warszawie.

Mimo siarczystego mrozu na starcie stawiło się ponad 100 zawodników. Jest to rekordem tej imprezy. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: bieg terenowy (1500 m), jazda na łyżwach (2400 m) i wyścig kolarski (10 km).

O 11 rozpoczęła się rywalizacja drużynowa. Po wspaniałej walce wszystkich drużyn wygrał Mróz Active Jet. Na uwagę zasługuje świetny finisz Roberta Banacha. 2 miejsce zajął Cekol z Romanem Konerą na czele, a trzecie Ambra Poland Bike Team. Potem zaczęła się rywalizacja indywidualna. Najpierw dwa kółka biegiem, przesiadka na sześć okrążeń łyżwami a na koniec zabójcze 12 kółek na rowerze. O tym, że takie trzy dyscypliny to ogromny wysiłek dla organizmu pokazuje liczba zawodników, którzy ukończyli te zawody. Była to niecała połowa. Wygrał Bartosz Banach z teamu Mróz Active Jet. Drugi był Robert Banach z tej samej ekipy. ? Super zawody, świetna organizacja i atmosfera mimo siarczystego mrozu. Ten start był dla mnie bardzo ważny, dobry sprawdzian przed zbliżającym się sezonem na szosie ? ocenił Robert Banach, który tydzień temu, w przełajowych Mistrzostwach Polski zajął czwarte miejsce

Zawodnicy teamu Mróz zdominowali te zawody. Wśród kobiet najlepsze były dwie dziewczyny z Legionowa. Maja Busma i Jolanta Kowalska zajęły odpowiednio 31 i 32 miejsce. Ich radość była ogromna. Na uwagę zasługuje też piąte miejsce Michała Podlaskiego z Radzymina.

Organizatorami zawodów były Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Poland Bike. Kolejna impreza na Stegnach już 31 stycznia. Tego dnia odbędzie się pierwszy z trzech zaplanowanych w tym roku wyścigów zaliczanych do cyklu Poland Bike XC.