W Zielonce radni chcą wysłuchać mieszkańców

W tym wydaniu ?Życia?przyjrzeliśmy się radnym z Zielonki i Radzymina. Sprawdziliśmy w jaki sposób samorządowcy z tych miejscowości chcą kontaktować się ze swoimi wyborcami, czy chcą z nimi spotykać się bądź rozmawiać.

W zielonkowskiej Radzie Miasta zasiada 15 osób. Każdy z radnych ma przypisany odgórnie adres e-mail poprzez, który mieszkańcy mogą się kontaktować bezpośrednio z radnym. Adres e-mail podobnie jak w Ząbkach to pierwsza litera imienia.nazwisko@zielonka.pl. Takie rozwiązanie jest komfortowe dla interesantów, gdyż znając imię i nazwisko radnego, mogą bez problemu wysłać wiadomość. Telefony kontaktowe do radnych nie są udostępnione. Na prośbę interesanta biuro rady, po wcześniejszej konsultacji z samorządowcem, może podać bezpośredni numer telefonu – jeżeli ten wyrazi zgodę. Podobnie jak w Kobyłce na stronie internetowej Urzędu Miasta Zielonka jest podany harmonogram dyżurów. Wystarczy jedynie zajrzeć na stronę i sprawdzić w jakim dniu dany samorządowiec przyjmuje interesantów. Zielonkowska rada pełniąc dyżury i udostępniając adresy e-mail udowadnia, że po wyborach również chce się kontaktować ze swoimi wyborcami i ich głos ma znaczenie w rozwoju gminy.
W radzymińskiej radzie miasta gdzie jest 22 członków, sytuacja wygląda trochę inaczej. Zaledwie dwie radne Halina Bonecka i Teresa Jóśk podają swoje adresy e-mail, natomiast aż 21 radnych podaje swoje numery telefonu. Dyżur pełni 9 osób są to: Elżbieta Darka, Paweł Dąbrowski, Mirosław Fabisiak, Ewa Całka, Wojciech Chełchowski, Marcin Godlewski, Konrad Jankowski, Małgorzata Śmiałkowska i Cezary Wnuk. W radzymińskiej radzie jest jeden „wyjątek” a mianowicie Zbigniew Dąbrowski ? radny, który nie podał do siebie ani adresu e-mail, ani numeru telefonu, nie pełni również dyżurów. Sytuacja Rady Miejskiej  w Radzyminie pod względem kontaktu radnych z mieszkańcami nie wygląda źle choć mogłaby wyglądać znacznie lepiej.
W dalszym ciągu interesują nas opinie Państwa: ? Czy kiedykolwiek komunikowaliście się z radnymi i jak wyglądał ten kontakt? Czy radni odpowiadają na maile bądź telefony. Zastanawia nas czy kwestie, które poruszyliśmy zarówno tu jak i w kilku wcześniejszych są dla Państwa ważne. Jeżeli macie Państwo swoje zdanie na ten temat i chcielibyście się nim podzielić prosimy o wysyłanie komentarzy na adres e-mail: emiliachachira@o2.pl. Komentarze Czytelników będą publikowane na łamach ?Życia?.

Emilia Chąchira

2 przemyślenia nt. „W Zielonce radni chcą wysłuchać mieszkańców

  1. Wysłuchać -jak najbardziej. Ale pamiętajmy, że radny „nie jest związany instrukcją wyborców”-tak stanowi ustawa o samorządzie gminnym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.