Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

Od 12 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Najważniejsze zmiany związane są z dalszą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa ? Łowicz i Warszawa ? Małkinia ? Szulborze Wielkie, oraz na liniach bocznych.

Specjalną, wakacyjną ofertą jest powrót pociągu ?Słoneczny?, a także uruchomienie dodatkowego połączenia do Trójmiasta ? pociągu ?Słoneczny ? BIS?.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 3 września br.

Pociąg ?Słoneczny? będzie wyruszał codziennie ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55,
a o 11:25 będzie już w Ustce, z której odjedzie o 12:11. Na stację Warszawa Centralna przyjedzie
o 18:04. Z kolei pociąg ?Słoneczny ? BIS? będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Ze stacji Warszawa Zachodnia odjedzie o godzinie 9:03 i zakończy bieg na stacji Gdynia Główna o 12:56.
W podróż powrotną wyruszy z Gdyni Głównej o 18:29 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia minutę przed godziną 22.00.

Zmiany na poszczególnych liniach kursowania pociągów KM

R1 Warszawa ? Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 13-14 sierpnia, z uwagi na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy ? Pruszków będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W tym terminie część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana.

Ponadto od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów na linii Warszawa ? Grodzisk zostanie odwołana lub będzie kursowała przez stację Warszawa Gdańska. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, w dni robocze, na odcinku Warszawa Zachodnia ? Pruszków.

R2 Warszawa ? Łuków

Z uwagi na planowaną wymianę urządzeń srk, od dnia 26 sierpnia, pociągi KM rozpoczynające
i kończące bieg w stacji Mrozy będą kursowały w skróconej relacji do/z Mińska Mazowieckiego.

R3 Warszawa ? Łowicz Główny

Na odcinku Warszawa Gołąbki ? Ożarów Mazowiecki zostanie zamknięty jeden tor co spowoduje utrudnienia w ruchu pociągów. Ponadto, od 27 czerwca, na odcinku Ożarów Mazowiecki ? Błonie pociągi będą kursowały po jednym czynnym torze. W związku z tym część pociągów będzie kursowała do/z Warszawy Głównej. Natomiast od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów kursujących na linii Warszawa ? Błonie zostanie odwołana.

R6/R60 Warszawa ? Szulborze Wielkie

W związku z budową tunelu drogowego w Zielonce rozkład jazdy, do końca czerwca, będzie zbliżony do obecnego. Ruch pociągów w tym okresie, na odcinku Warszawa Wileńska ? Zielonka oraz Warszawa Rembertów ? Zielonka, będzie odbywał się jednotorowo. Dlatego też część połączeń nadal będzie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Dodatkowo, w celu złagodzenia utrudnień, nadal będą kursowały pociągi wahadłowe na odcinku Warszawa Wileńska ? Ząbki oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową. Ponadto w dni robocze, na odcinku Tłuszcz ? Warszawa Wschodnia, honorowane są w dalszym ciągu bilety KM w następujących pociągach IC:

  • 10112/3 ?ZAMENHOF? relacji Białystok ? Warszawa Zachodnia.
  • 81102/3 ?PODLASIAK? relacji Świnoujście ? Suwałki.

R8 Warszawa ? Radom Główny ? Skarżysko Kamienna

Od 13 czerwca do 5 lipca, w dni robocze, z uwagi na remont wiaduktu drogowego, na szlaku Czachówek Południowy ? Chynów ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Na odcinku Radom Główny – Skarżysko Kamienna ruch pociągów także będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

R31 Sierpc ? Kutno

W dniach 1-20 sierpnia, z uwagi na wymianę nawierzchni, na szlaku Sierpc ? Płock Trzepowo będzie wstrzymany ruch pociągów. W zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R61 Tłuszcz ? Ostrołęka

Z uwagi na prace remontowe na odcinku Mostówka ? Wyszków, Mostówka ? Przetycz, Wyszków ? Przetycz oraz Pasieki ? Ostrołęka, w wybranych terminach, ruch pociągów będzie wstrzymany.
W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na tych odcinkach.

R81 Radom ? Dęblin

Ze względu na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinkach: Radom ? Jedlnia Letnisko ? Pionki, Żytkowice ? Garbatka Letnisko oraz Bąkowiec ? Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy
w terminie organizacji zamknięciowej.

R91 Sierpc ? Nasielsk

Od 1 lipca do 31 sierpnia, z uwagi na prace remontowo-naprawcze, będzie wstrzymany ruch pociągów na całej linii. W zamian za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Więcej informacji z Mazowsza

ZUS: Skorzystaj z 300+ w roku szkolnym 2023/2024

Od marca wyższe dodatki do emerytur i rent

Od 1 marca obowiązywać będą nowe wysokości dodatków i świadczeń pieniężnych wypłacanych przez ZUS. W wyniku waloryzacji wzrosną o 12,12 proc. Najpopularniejszy z [...]
0 komentarzy
Rekordowe i groszowe emerytury. Ile wynoszą?

Od marca emerytury i renty w górę. Ile wyniesie świadczenie po waloryzacji?

Od 1 marca nastąpi waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Jest ona przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku. Świadczenia wzrosną o [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 4 do 8 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Zmieniłeś piec? Zaktualizuj deklarację CEEB

Zmieniłeś piec? Zaktualizuj deklarację CEEB

Od lipca 2021 roku wszyscy właściciele i zarządcy budynków zobowiązani zostali do złożenia deklaracji CEEB, czyli informacji o źródłach ciepła wykorzystywanych w budynkach. [...]
0 komentarzy
Kto może otrzymać zasiłek pogrzebowy?

Kto może otrzymać zasiłek pogrzebowy?

Zasiłek pogrzebowy może otrzymać każdy, kto zapłacił za pogrzeb. Mają do niego prawo nie tylko członkowie rodziny zmarłego, ale także osoba obca lub [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.