Walka totalna

MUKS Zielonka w obecnym momencie prowadzi walkę na trzech frontach, w rozgrywkach juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów. Jak na razie z tej walki wychodzi obronną ręka.

Rafał Skonieczny

Zielonkowski klub unihokejowy MUKS Zielonka w rozgrywkach zarówno seniorskich jak i juniorów prezentuje się bardzo dobrze. Zarówno juniorzy młodsi, juniorzy oraz seniorzy przeszli przez rundę zasadniczą bez większych problemów. Teraz cała trójka sprawdzi na co ich stać we właściwej fazie rozgrywek.

Juniorzy młodsi z grupy zasadniczej wyszli na pierwszym miejscu, wygrywając wszystkie mecze. Za nimi jest ćwierć finał rozgrywek. W dniach 6?7 marca juniorzy pod wodzą trenera Roberta Deski grali w Łochowie. Dwudniową rywalizację zdecydowanie wygrał MUKS odnosząc pięć zwycięstw i zajmując pierwsze miejsce. W pięciu turniejowych meczach Zielonka zdobyła 46 bramek tracąc jedynie 13.

Przed juniorami zaś stoi ciężkie zadanie, w półfinałowym turnieju, 19 ? 21 marca, w Łochowie będą musieli zmierzyć się z pretendentami do tytułu KS X3M Górale Nowy Targ, KS Blast Szarotka Nowy Targ oraz gospodarzami ULKS Olimpia Łochów. Do bezpośredniej walki o tytuł mistrzowski przejdą dwie pierwsze drużyny. Oznacza to, że zielonkowski klub będzie musiał wygrać przynajmniej z jednym z tych gigantów polskiego unihokeja.

– Nie ukrywam, że będzie to niezwykle ciężki turniej. To nie jest ta sama drużyna, co choćby rok temu. Aby mieć szanse na walkę o mistrzostwo będziemy musieli włożyć w te mecze wszystkie siły. Będzie ciężko, ale zagramy najlepiej jak tylko jest to możliwe i mam nadzieje, że tym sposobem zapewnimy sobie miejsce w finale ? mówił trener drużyny, Robert Deska.

Jeśli MUKS-owi uda się wygrać, to o mistrzostwo zagrają na własnym obiekcie. Turniej finałowy odbędzie się 16 ? 18 kwietnia.

Natomiast jeśli chodzi o seniorów i ich poczynania w unihokejowej Extralidze, to sprawy mają się wyśmienicie. W ostatnim meczu rozgrywek grupowych pokonali Szarotkę Nowy Targ. Drużyna ta szczyciła się tym, że od 10 lat nikt ich nie pokonał. MUKS jest już po pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Pokonali oni na wyjeździe UKS Ósemka Wejherowo 6:5. W fazie play-off zespoły grają do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz z Ósemką 27 marca w Zielonce.

Zielonkowski klub od dłuższego czasu udowadnia, że należy z nim się liczyć i coraz częściej jest stawiany jako jeden z faworytów w walkach o trofea. Szkoda tylko, że taądziedziną sportu interesuje się nadal tak mało osób.