Wędkarski Dzień Dziecka na Gliniankach

1_gg

Po raz kolejny wędkarskie Koło nr 23 w Zielonce zorganizowało piknik rodzinny z okazji „Dnia Dziecka”, w tym roku pod hasłem „Przygoda z wędką”. Tegoroczna edycja została oparta na prostej zasadzie – uśmiech dziecka jest najważniejszy.

Zgodnie z tym przesłaniem po trzygodzinnej zabawie z wędką spławikową dzieci zostały zaproszone na piknik rodzinny z hamburgerami, kiełbaską z grilla oraz licznymi atrakcjami. Podtrzymując zeszłoroczną akcję uczenia dzieci innych technik łowienia rozstawiliśmy również stoiska z przynętami spinningowymi oraz muchowymi, gdzie po krótkiej prezentacji każde z dzieci mogło samodzielnie spróbować niełatwej sztuki kręcenia muszek oraz zapoznawało się z przynętami spinningowymi.

3
Nasze pociechy mogły również skorzystać z innych atrakcji tego dnia. Dzięki staraniom Zarządu Koła i szczodrości Sponsorów dzieci miały zapewnioną watę cukrową i animatorów, którzy malowali twarze, kręcili baloniki w różne kształty oraz zachęcali dzieci do wspólnej zabawy.
Dzieci mogły zobaczyć z bliska samochody off-roadowe i zrobić sobie zdjęcia na siedzeniach pojazdów, a właściciele chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Tegorocznej zabawie towarzyszyła upalna pogoda, z tego też powodu jedną z najchętniej odwiedzaną atrakcją była strefa Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie dzieci mogły gasić sztuczny pożar oraz bawić się do woli w strugach wody wystrzeliwującej z deszczowni.

2
Sponsorzy okazali się tak hojni, że każde dziecko nie tylko zabrało ze sobą na łowisko zanętę (przygotowaną do łowienia), robaki, słodycze
i napoje, lecz także na koniec imprezy otrzymało pamiątkowy pucharek, dyplom uczestnika zabawy oraz kupony podarunkowe i zabawki.
Impreza mogła odbyć się na taką skalę dzięki zaangażowaniu Członków Koła, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Należy wspomnieć również o darczyńcach, którzy nas wspomogli w tym dziele. Patronatem honorowym imprezę objął Grzegorz Dudzik, burmistrz Miasta Zielonka.

Zarząd Koła 23 w Zielonce

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.