Weekend w powiecie

Najbliższy weekend obfituje w wiele propozycji skierowanych do mieszkańców naszego powiatu. Zlot Pojazdów Zabytkowych, Dni Nadbużańskie, plener teatralny – to tylko niektóre z propozycji.Sobota – 4 września
Wołomin
? Na Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych zapraszają Miłośnicy dawnej Motoryzacji, Ośrodek Dokumentacji Etnograficznej oraz Pub ?Taaka Ryba?. Zlot rozpocznie się w sobotę, a potrwa do niedzieli. Do udziału w imprezie zapraszani są wszyscy chętni posiadacze i miłośnicy pojazdów (samochodów, motocykli, motorowerów, pojazdów rolniczych itd.) wyprodukowanych przed 1985 rokiem, o wysokim stopniu oryginalności, posiadających aktualną polisę OC oraz badanie techniczne. Dla osób przybywających z daleka czeka baza noclegowa w Ośrodku Wypoczynkowo ? Kolonijnym ?Koszelanka?. Sobotnia część imprezy rozpocznie się już o godzinie 9.00 spotkaniem na parkingu przed budynkiem Sądu Rejonowego i Urzędu Starostwa Powiatowego w Wołominie (ul. Prądzyńskiego 3), skąd o 11.00 wszystkie pojazdy wyruszą na trasę zlotu. W godzinach 11.15 -12.30 w Galerii Przy Fabryczce (ul. Orwida 22) będzie miała miejsce wystawa ?Silnik dwusuwowy w służbie motoryzacji? oraz wystawa zabytkowych radioodbiorników z okazji 85 rocznicy powstania Polskiego Radia. 12.45 -14.00 to pora na wystawę zabytkowych samochodów w siedzibie ?Oldtimer Centrum?. O 14.30 pojazdy dotrą do domu dziecka w Dębinkach, gdzie będzie rozpalone duże ognisko. O 16.00 korowód pojazdów pojawi się w Jadowie, gdzie będzie można spróbować słynnych ?lodów z Jadowa?. O 17.30 chętni uczestnicy dojadą do ośrodka wczasowo ? kolonijnego ?Koszelanka?na ognisko i nocleg.
KULIGÓW
? ?Dni Nadbużańskie? w Kuligowie potrwają dwa dni, a atrakcji w ludowych klimatach będzie co niemiara.
WARSZAWA
? Wystawa malarstwa Elżbiety Rączki z.d. Staniszyn , artystki z Wołomina, odbędzie się o 13.00 na terenie Ogrodu Botanicznego PAN w Warszawie-Powsinie, w Centrum Wystawowo-Edukacyjnym „NATURA ET ARTE”. Wystawa zatytułowana została „Ona i jej świat”, a oglądać ją będzie można do 26.09, w godzinach  10- 18. Wstęp bezpłatny na hasło ?Ona i jej świat?.
KOBYŁKA
? ?Na Obrzeżach? – plener teatralny to cykliczna impreza teatru plenerowego na terenie miast Powiatu Wołomińskiego. W tym roku odbędzie się jej trzecia edycja. Pokazany zostanie spektakl Teatru Akt ?Ikar?. Tej soboty przedstawienie pokazane będzie w Kobyłce (ul. Jana Pawła II 22), o godzinie 20.30.
Niedziela – 5 września
Wołomin
? Drugi dzień Wołomińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych rozpocznie się o godzinie 10.00  wyjazdem z bazy noclegowej, skąd uczestnicy udadzą się do Kamieńczyka. Zwiedzać będą Muzeum Etnograficzno-Historyczne oraz zabytkowy kościół. Na godzinę 12.00 zapowiedziana jest wizyta w Skansenie w Kuligowie, gdzie odbędzie się ?swojski? poczęstunek. Zakończenie zlotu przewidziane jest na godzinę 14.00 w Pubie ?Taaka Ryba?.
KULIGÓW
? Dni Nadbużańskie w Kuligowie w niedzielę będą odbywać się głównie pod znakiem VI Wołomińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Ekipa ma przybyć do Skansenu około godziny 13.00.
zĄBKI
? Festyn Miejski w Ząbkach żegna wakacje. Impreza rozpocznie się w Parku Miejskiego o 14:15. Na przywitanie zagra zespół ?Latający Holender?. O 15.45 na scenie zaprezentuje się grupa baletowa z MOK. Najmłodsi wychowankowie MOK pokażą się także w tańcu towarzyskim. O 16.10, dla dzieci wystąpi zespół ?Okaryna?. Półtorej godziny później na scenę wkroczy zespół taneczny ?Fart? z MOK. Tuż po 18.00 odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu ?Ząbki ? Miastem ogrodów?. Po ogłoszeniu wyników ponownie wystąpi zespół ?Latający Holender?. Gościem Festynu będzie zespół ? Top One?który pojawi się o 20.00.
RADZYMIN
? Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji 535-lecia Radzymina odbędzie się o 19.00 w hali ROKiS.
dĄBRÓWKA
? Dożynki Powiatowo – Gminne w Dąbrówce rozpoczną się o godzinie 10.15. Na placu przy Urzędzie Gminy będą przybliżane tradycje dożynkowe.
O 10.45 odbędzie się przemarsz Korowodu Dożynkowego i prezentacja wieńców dożynkowych. Festyn towarzyszący dożynkom potrwa do 20.30.
KOBYŁKA
Dni Kobyłki rozpoczną się wczesnym rankiem Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza. O 13.00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji mieszkańców, po której wyruszy parada ul. Napoleona. Na stadionie Wicher będzie piknik z Radiem dla Ciebie. Podczas imprezy odbędzie się mecz, wyścigi samochodów zdalnie sterowanych, wyścigi rowerowe oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie ZAKOPOWER (godz 20.00)