Od 1 sierpnia 2020 roku w naszym mieście obowiązują nowe deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Deklaracje są zobowiązani złożyć właściciele nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych lub współwłaściciele budynków, które nie posiadają zarządu wspólnoty lub spółdzielni. Jeżeli gospodarstwo domowe zamieszkiwane jest przez współwłaścicieli nieruchomości, deklarację wypełnia i składa jeden z nich.
Co należy zrobić?
1. Wejdź na stronę czyste.marki.pl i wypełnij deklarację z pomocą kalkulatora. Gotową deklarację wydrukuj, a następnie złóż osobiście lub wyślij pocztą na adres UMM.
2. Drogą elektroniczną złożysz deklarację poprzez system e-PUAP.
3. Możesz też przyjść do wyznaczonego punktu, a nasz pracownik pomoże Ci w wypełnieniu i złożeniu deklaracji.
Deklaracje przyjmujemy w trzech miejscach:
– nowej siedzibie Wydziału Podatków i Opłat przy ul. Lisa-Kuli 3a (pn., wt., czw. 8-16, śr. 8-18, pt. 8-14).
We wrześniu dodatkowe dyżury (tylko deklaracje podatkowe): pn., wt., czw., pt., 8-18, śr. 8-20, sob. 9-14).
– Centrum Aktywności Fabryczna 3 (to miejsce rekomendujemy mareckim seniorom, pn., wt., czw. 8-16, śr. 8-18, pt. 8-14).
– Urząd Miasta Marki (pn., wt., czw. 8-16, śr. 8-18, pt. 8-14).
Więcej informacji z Marek
Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy
250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej
Marki – Akcja sterylizacja 2026
Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej
Marki – Wymiana wodomierzy
Marki – „Noc Kupały – 2026”
Marki – 9. Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD”
Marki – Koncert obok ciuchci – bez biletów, na gapę!
Młodzi tancerze opanowali parkiet w Markach. W turnieju wystąpiło ponad 250 uczestników
