Wicemistrz Polski z Zielonki

Wicemistrzem Polski został Marcin Sieradzki, który w drodze do finału pokonał reprezentanta gospodarzy wygrywając walkę przed czasem po dwóch celnych uderzeniach na brzuch. W kolejnej walce po zaciętym finałowym pojedynku sędziowie wskazali na zwycięstwo zawodnika z Wrocławia. Marcin zakończył udział na drugim miejscu, zdobywając tym samym swój 18 medal Mistrzostw Polski Karate Kyokushin.W dniach 19-21 kwietnia w Świnoujściu odbyły się czterdzieste, jubileuszowe, Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin.

W turnieju uczestniczyło 141 zawodników z 54 klubów. Wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zawody oglądał komplet publiczności. Dodatkowo kibice mogli śledzić wszystkie pojedynki na żywo w Internecie. Reprezentujący Zielonkę, zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli jeden srebrny medal w tym prestiżowym turnieju.

Cały turniej był nagrywany przez Telewizję Polską, która 28 kwietnia przeprowadzi obszerną relację z zawodów oraz uroczystego treningu na plaży, w którym uczestniczyli reprezentanci klubów i trenerzy z całej Polski.

Marcin Sieradzki trenuje karate kyokushin od blisko 20 lat, a walki sportowe na zawodach według zasad full contact toczy od lat 15. W 2008 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy, trzy razy wygrał międzynarodowy turniej w Stanach Zjednoczonych w Los Angeles a dziesięć razy wygrał Mistrzostwa Polski. ? Jednak moim największym osiągnięciem była wizyta w Japonii i dwie wygrane walki podczas Mistrzostw Świata oraz bardzo wyrównany kolejny pojedynek z Japończykiem Kentaro Tanaką (aktualny mistrz globu karate kyokushin) ? mówi Marcin Sieradzki. Marcin Sieradzki to również trener. Nie kryje, że praca trenera daje mu dużo satysfakcji. ? Uwielbiam pracę trenerską i wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. Szczególnie to drugie sprawia mi wiele satysfakcji ? podkreśla.

Udział zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielonka.