Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wołominie zagrała z pompą

11 stycznia w Ośrodku Sportu i Rekreacji ?Huragan? w Wołominie zagrała po raz osiemnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chodząc ulicami Wołomina w minioną niedzielę można było dostrzec wielu uśmiechniętych wolontariuszy z puszkami. Nie straszna im była wichura i inne mocno niesprzyjające warunki atmosferyczne. Sztab przy MDK w tym roku zebrał około 45 tys. Sztab przy Zespole Szkół nr 2 zebrał 11.200zł.

W ramach 23 finału w programie przewidziano mnóstwo atrakcji. Całą imprezę otworzyła Pani burmistrz Elżbieta Radwan, która przedstawiła na scenie także swoich zastępców Edytę Zbieć oraz Sylwestra Jagodzińskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Czarzasty oraz przedstawiciele OSiR i MDK w Wołominie

2015-01-22_142429

Wydarzenie rozpoczęto balem karnawałowym dla dzieci, który okazał się okazją do wielu uśmiechów także z powodu ciekawych przebrań najmłodszych. Poza balem, odbył się także piknik naukowy przeprowadzony przez Funiversity, który przyciągnął bardzo dużą grupę osób zainteresowanych eksperymentami chemicznymi. Widzowie przybyli również na występ Marty Stroczkowskiej oraz Ani Koperskiej, pokaz tresury w ramach Akademii Psorbona a także pokaz sztuk walki Tang Soo Do. Na scenie królował również taniec. Wszyscy mieli okazję obejrzeć pokaz tańca brzucha wykonany przez zespół Barbary Ilczuk, pokaz Queens Cheerleaders, oraz taniec cygański, Capoeirę i występ Jungle Step Studio. Powodów do śmiechu dostarczył także kabaret Hyrki, który przedstawił publiczności różne sceny z życia codziennego w nieco innych barwach.

2015-01-22_142642

23 finał WOŚP w Wołominie nie mógł odbyć się bez koncertów Rel  oraz zespołu C-Four. Na sam koniec imprezy trudno było zmieścić się w hali OsiR a to z powodu gwiazdy wieczoru ? Extazy. Nie obyło się bez emocjonujących licytacji, które prowadził doskonale wszystkim znany spiker Maciej Orłoś. Dużą popularnością cieszyły się karnety czy bony na siłownię lub zabiegi kosmetyczne. Nie zabrakło także wyjątkowych fantów jak piłka z autografem Małgorzaty Dydek oraz Mariusza Wlazłego podarowane przez wolontariuszkę Oliwię Myrcha a także szabla generalska podarowana na aukcję przez gen. Ryszarda Grosseta. Był to również rekord w licytacji, gdyż przedmiot został sprzedany za 10 tysięcy zł.

Organizatorzy, sponsorzy, MDK, OSiR, Urząd Miasta, goście, ludzie dobrej woli, wolontariusze, wszyscy działali na zasadzie synergii i dzięki temu cały Wołomin zebrał kwotę około 56 tys.

?23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wołominie był niesamowity i udał się na 200 %. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu ludzi ze sztabu przy MDK , potrafiliśmy stworzyć niezapomniane widowisko zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych! My gramy dla wszystkich! Dziękujemy!? – mówi Jakub Biesiada ze Sztabu WOŚP Wołomin.

Jedno przemyślenie nt. „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wołominie zagrała z pompą

  1. Właśnie na dniach uprawomocnił się Wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy, potwierdzający poważne nieścisłości rozrachunkowe WOŚP i prezesa Owsiaka, sięgające kilkudziesięciu procent zebranych pieniędzy. Warto się zapoznać i zweryfikować komu dajemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.