Wielka Orkiestra zebrała w naszym powiecie 153 000 zł

11 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz XVII. W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Wiemy już, że został pobity kolejny rekord uzbieranej kwoty.

W Powiecie Wołomińskim jak w całej Polsce odbyły się imprezy na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W Tłuszczu Orkiestra grała w sali widowiskowej w Centrum Kultury. Zebranym zaprezentował się Maciej Damięcki ze swoim programem rozrywkowym. Odbyły się również pokazy sztuk walki oraz Break Dance. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Daukszewicz, który przez ponad godzinę bawił uczestników finału WOŚP w Tłuszczu. – Impreza bardzo się udała. Zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych, nieco więcej niż w ubiegłym roku. Sporą kwotę przyniosły nam licytacje. Oprócz orkiestrowych gadżetów, mieliśmy też perełki. Płytę zespołu Perfekt z autografami oraz karykaturę, którą ofiarował nam pan Krzysztof Daukszewicz ? podsumował dyrektor CK Tłuszcz, Paweł Ołdak.


Ciekawie było też w Markach. Oprócz występów uczniów szkół z Marek, pokazów tańca czy umiejętności wokalnych studia piosenki Mareckiego Ośrodka Kultury, w szkole podstawowej nr 1 pojawiło się kilka znanych z ekranu telewizyjnego postaci. Dla mieszkańców Marek zaśpiewali: Patrycja Kazadi, Jakub Tolak czy Żora Korolyov, uczestnicy polsatowskiego programu ?Jak oni śpiewają?. W sumie w Markach zebrano około 45 tysięcy złotych.
Niemałą kwotę zebrano, także podczas finału w Kobyłce, bo aż 34 tysiące złotych. Uczestników finału w MOK bawili tancerze szkoły Anny Głogowskiej i Marcina Wrzesińskiego. Wśród licytowanych przedmiotów był jeden bardzo szczególny. Było to serduszko wyprodukowane przez Hutę Szkła Wołomin, które wylicytowano już kilka lat temu. Teraz znowu trafiło ?pod młotek?.
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie mieścił się w ROKiS. Podczas finału udało się pobić kolejny rekord zebranej w kwoty. W gminie Radzymin uzbierano ponad 23 tysiące złotych. – W moim przekonaniu był to jeden z lepszych finałów w Radzyminie. Przyszło dużo ludzi, atmosfera była wspaniała ? podsumował szef sztabu WOŚP w Radzyminie, Mirosław Jusiński.
Mieszkańcy Wołomina, również pokazali, że są bardzo ofiarni. Sztab Orkiestry zebrał, aż 40 tysięcy złotych, a goście bawili się m.in. przy muzyce zespołu Skaner. Dodatkowo obraz przeznaczony do licytacji na internetowej aukcji Allegro przez Starostę Wołomińskiego osiągnął kwotę 930 złotych.

Adam Kudełka