Wielki sukces Klubu Tłuszcz Super Morsy

27 października 2019r. jedenastoosobowa ekipa z Tłuszczańskiego Klubu Morsa wystartowała w I Mistrzostwach Polski w Morsowaniu. Impreza odbyła się w Warszawie pod Stadionem Narodowym, podczas SNOW EXPO.

Konkurencja polegała na jak najdłuższym wysiedzeniu (zanurzenie do szyi) w wodzie o temperaturze 3 stopni Celsjusza. Zgłosiło się ponad 100 osób z całej Polski. Ku zaskoczeniu organizatorów klub z tak małej miejscowości (myślano, że Tłuszcz w nazwie oznacza nic innego jak warstwę tłuszczu pod skórą) zaskoczy swoimi wynikami. Dopiero 5 sezonów wspólnie cieszą się zimowymi kąpielami, a tu takie osiągnięcie. Zajęli 2 miejsce drużynowo, gdzie suma trzech najlepszych czasów wyniosła 05:04:03. Fenomenem okazał się Wojciech Pudło, który pobił dotychczasowy rekord Giunessa i spędził w tej lodowatej wodzie ponad 3 godziny!!! Niewiarygodne! Śmiało można ich nazwać SUPER MORSAMI.
Jeżeli ktoś chciałby spróbować i praktykować taki rodzaj aktywności to Tłuszczańskie Morsy zapraszają w każdą niedzielę o 10:00 na zbiórkę przy placu zabaw w Wólce Kozłowskiej. Regularnie wchodzi ok. 40-50 osób, a wszystko odbywa się nad jeziorkiem u Sołtysa, który jest wielkim przyjacielem morsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.