Wierni Dziedzictwu koncert w Markach

W niedzielę 20 listopada o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku, ul. Pomnikowa 21 w Markach odbędzie się niecodzienny koncert. Wstęp wolny.Narodowe Święto Niepodległości to czas radości i zadumy nad naszą Ojczyzną. Świętujemy odzyskanie upragnionej wolności po 123 latach niewoli. Dzieje Polski, bogate w podniosłe wydarzenia, zaprezentujemy podczas koncertu patriotycznego zatytułowanego „Wierni Dziedzictwu” w wykonaniu połączonych chórów mareckich szkół publicznych. Uczniom akompaniować będzie Wołomińska Orkiestra Miejska pod batutą Łukasza Wojakowskiego.
– Listopad to dla nas ? Polaków miesiąc niezwykle radosny. Miesiąc, w którym obchodzimy największe narodowe święto ciesząc się z dokonań naszych przodków. Właśnie w takiej radosnej atmosferze chcemy spędzić niedzielę prezentując niezwykły koncert. Zapraszamy do uczestnictwa i do wspólnego śpiewu ? komentuje burmistrz Jacek Orych.
Autorski program ułożony przez Agnieszkę Lużyńską obejmuje 16 pieśni patriotycznych przeplatanych utworami lirycznymi oraz fragmentami prozy. Premiera koncertu miała miejsce 19 czerwca br. podczas mareckich obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.
Agnieszka Lużyńska ? animatorka kultury, wokalistka, której głęboka pasja do muzyki towarzyszy od lat. W swoich działaniach duży nacisk kładzie na krzewienie postaw patriotycznych. Należała do Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Żołnierzy 1920 roku w Markach, a od 2011 roku współorganizuje mareckie obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość w 2016 roku odznaczona została medalem ?Pro Patria? przez Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.