Wizyta studyjna zagranicznych partnerów w Tłuszczu – międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie profilaktyki zdrowotnej

Wizyta studyjna zagranicznych partnerów w Tłuszczu – międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie profilaktyki zdrowotnej

29 stycznia 2025 roku w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu odbyła się wizyta studyjna zagranicznych partnerów projektu PEACHD, realizowanego przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Inicjatywa ta koncentruje się na profilaktyce chorób nowotworowych poprzez działania edukacyjne oraz promocję zdrowego stylu życia. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz omówienie najlepszych praktyk w zakresie polityki zdrowotnej i wsparcia społecznego na poziomie samorządowym.

Międzynarodowa współpraca na rzecz zdrowia publicznego

W wydarzeniu uczestniczyła Burmistrz Tłuszcza Beata Skulimowska, a także przedstawiciele delegacji z Hiszpanii, Portugalii i Czech. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również eksperci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz lokalnych instytucji zajmujących się promocją zdrowia i opieką społeczną.

Dyskusje koncentrowały się wokół strategii profilaktyki nowotworowej, organizacji programów edukacyjnych dla mieszkańców oraz sposobów na zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej w działania prozdrowotne.

Znaczenie profilaktyki i edukacji zdrowotnej

Projekt PEACHD to szeroko zakrojona inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób nowotworowych, znaczenia profilaktyki oraz konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia. W ramach programu przewidziano m.in.:

  • Kampanie informacyjne w lokalnych mediach.
  • Organizację warsztatów dotyczących zdrowej diety i aktywności fizycznej.
  • Badania przesiewowe dla mieszkańców gminy.
  • Współpracę z placówkami medycznymi i organizacjami społecznymi.

Podsumowanie wizyty – wymiana doświadczeń i nowe perspektywy

Spotkanie w Tłuszczu było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie lokalnych strategii zdrowotnych. Przedstawiciele międzynarodowych delegacji podkreślali znaczenie edukacji w walce z chorobami cywilizacyjnymi oraz docenili zaangażowanie gminy Tłuszcz w realizację programów profilaktycznych.

Burmistrz Beata Skulimowska podziękowała wszystkim uczestnikom za owocne rozmowy i wyraziła nadzieję na kontynuację współpracy, która przyczyni się do jeszcze skuteczniejszej realizacji działań prozdrowotnych na szczeblu lokalnym.

Więcej informacji z Tłuszcza

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają [...]
0 komentarzy
Ponad 1.39 mln zł dla gminy Jadów. W Urlach miała powstać nowa nawierzchnia ulicy Długiej

Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim

W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do [...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na [...]
0 komentarzy
Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu czeka na gruntowne odświeżenie. Powiat Wołomiński otrzymał 300 tys. zł dofinansowania z budżetu [...]
0 komentarzy
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. 11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie symbolicznych czeków. Samorząd Tłuszcza [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.