Wizyta wicepremiera Janusza Piechocińskiego w powiecie wołomińskim

W sobotę – 10 maja 2014, powiat wołomiński odwiedził wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, który spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami w Jadowie, Kozłach, Strachówce, Jadwisinie i Wołominie.

Oddanie do użytku targowiska w Jadowie, otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kozły w Gminie Tłuszcz i w Strachówce, Kino za Rogiem w Strachówce, Dni Wołomina w Wołominie oraz wizyta w zakładach DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. i spotkanie z wołomińskimi przedsiębiorcami to program napiętej wizyty wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w powiecie wołomińskim.

Targ w Jadowie to jedna z tych inwestycji, na które postawił wójt Dariusz Kokoszka. Była ona realizowana w ramach programu ?Mój Rynek?. ? Aby otrzymać dofinansowanie trzeba było spełnić wiele narzuconych warunków, co nieco nas ograniczało. Pierwszy kosztorys opiewał na kwotę prawie dwa razy wyższą. Maksymalne dofinansowanie wynosiło 1 000 000 zł przy udziale środków własnych 500 000 zł. Trzeba więc było urealnić kosztorys i zrezygnować z pewnych rozwiązań, ale nadal spełniać narzucone, wysokie, standardy. W rezultacie i tak trzeba było dołożyć 300 000 zł., za co bardzo dziękuję Radzie Gminy, bo bez tych pieniędzy inwestycji nie dałoby się zrealizować ? mówi Dariusz Kokoszka. Efekt końcowy można ogląda już od jakiegoś czasu, jednak oficjalne otwarcie nastąpiło w minioną sobotę. ? Mam nadzieję, że nasze nowoczesne targowisko zadowoli nie tylko mnie, ale wszystkich kupców, klientów, oraz turystów. Na pewno, można było zrobić coś inaczej, może lepiej, ale cieszmy się z tego co mamy. ?Mój Rynek? wymagał też reorganizacji handlu na placu. Nasze targowisko zapewnia różne rozwiązania, a my będziemy elastyczni aby spełnić wszystkie oczekiwania ? podkreśla wójt. Również Stacja Uzdatniania Wody w Kozłach to długo oczekiwana inwestycja. Budowa instalacji w terenach wiejskich wiąże się z dużymi kosztami w przeliczeniu na jednego mieszkańca ale jest niesłychanie potrzebna.

Podobną inwestycję oddano do użytku tego samego dnia w Strachówce. Tu uroczystego otwarcia dokonał także wicepremier Piechociński.

Nie mniejszą uwagę jak do spotkań z przedstawicielami poszczególnych gmin, wicepremier poświęcił wizycie w najnowocześniejszym zakładzie w Wołominie, jednym z największych na świecie w branży chemicznej jakim jest DJCHEM.

Po krótkiej prezentacji obiektu odbyło się spotkanie z przedstawicielami świata biznesu.

Wicepremier opowiedział między innymi o wchodzących zmianach dotyczących reformy urzędów pracy oraz o możliwościach jakie tworzą się dla NGO i dla przedsiębiorców w związku z nową perspektywą finansową.

Teresa Urbanowska

Jedno przemyślenie nt. „Wizyta wicepremiera Janusza Piechocińskiego w powiecie wołomińskim

Możliwość komentowania jest wyłączona.