Wolne miejsca na szkolenia ?Pierwsza pomoc przedmedyczna? w Wołominie

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w otwartych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy. Dostępne terminy to 15 i 29 listopada bieżącego roku. Pamiętajmy ? umiejętność udzielenia pierwszej pomocy może uratować czyjeś życie.

Sytuacje zagrażające zdrowiu, bezpieczeństwu a nawet życiu człowieka dla większości z nas wiążą się z silnym stresem, przez co jedynie nieliczni potrafią zachować zimną krew i przystąpić do właściwego działania. Udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy w czasie oczekiwania na przyjazd karetki jest kluczowe dla jego zdrowia i życia. Za strachem przed działaniem najczęściej kryje się obawa, że coś zrobimy nie tak. Dlatego też gmina Wołomin realizuje projekt WBO 2019 Warsztaty ? szkolenia: ?Pierwsza pomoc przedmedyczna?, którego celem jest nauczenie mieszkańców udzielania pierwszej pomocy.

Projekt adresowany jest do osób w różnym wieku (od młodzieży do seniorów). Trwające ok. czterech godzin szkolenie prowadzone przez pracujących w zawodzie ratowników medycznych to w jednej trzeciej teoria, obejmująca m. in. omówienie wyposażenia domowej apteczki, w dwóch trzecich praktyka. Praktyczne ćwiczenia to nauka resuscytacji (masaż serca i sztuczne oddychanie) przy użyciu fantomów, nauka prawidłowego opatrywania ran itp. W trakcie szkolenia omawiane są objawy najczęstszych nagłych sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu, takie jak udar, zawał, zakrztuszenie.

W ramach projektu Warsztaty ? szkolenia: ?Pierwsza pomoc przedmedyczna? przeszkolono już kilkudziesięciu seniorów, w najbliższym czasie planowane są 2 szkolenia otwarte dla mieszkańców gminy Wołomin, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Szkolenia zaplanowane są na 15 listopada w godz. 10.00-14.00 oraz 29 listopada w godz. 10.00-14.00 w siedzibie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów koło Nr 1 w Wołominie, ul. Legionów 31 (lokal po ?sklepie rybnym?).

W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Planowania Rozwoju i Rewitalizacji UM w Wołominie, p. 210, II piętro, tel. 22-763-30-17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.