Wolność! Kocham i rozumiem?

NzIweDQ4MCFjcm9wfDkweDY4MHgxNzcweDExODA,25983932_25983924

Już 9 listopada w ramach Klubu Obywatelskiego w Markach będzie okazja do rozmów  z posłem do Parlamentu Europejskiego Michałem Bonim oraz działaczami opozycji w czasach PRL – Henrykiem i Ludwiką Wujec.

Już 9 listopada (czwartek) dojdzie w Markach do otwartego spotkania dyskusyjnego w bardzo interesującym temacie „Wolność! Kocham i rozumiem?”. W Pałacyku Braci Briggsów, przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 96 będzie okazja do rozmów m. in. z posłem do Parlamentu Europejskiego Michałem Bonim oraz działaczami opozycji w czasach PRL Henrykiem i Ludwiką Wujec. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Obywatelskiego, a jego początek planowany jest na godzinę18:30.

_MG_3142_1-001_mm– Zachęcam do rozmowy na temat szeroko rozumianej wolności. Czym jest? Jak ją pojmujemy? Na czym polega? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas dyskusji z wyjątkowymi gośćmi. Jestem przekonany, że takie spotkania są bardzo potrzebne, szczególnie, jeśli możemy rozmawiać w szerokim gronie osób zainteresowanych – mówi Arkadiusz Werelich, radny powiatu wołomińskiego (PO).

 

– Na spotkaniu poznamy spojrzenie na ten temat ludzi, którzy o tę naszą wolność walczyli, oraz tych, których brak wolności postawił przed koniecznością dokonania trudnych wyborów. Mam nadzieję, że będę mógł dorzucić trochę swoich własnych spostrzeżeń w tym temacie. Spostrzeżeń aktualnych dla mnie i przedstawicieli mojego pokolenia – osób znających Polskę tylko po 89 roku – mówi Lech Urbanowski, 35 letni mieszkaniec Wołomina związany z organizacjami pozarządowymi.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.