Od 1 lutego 2026 roku na terenie gminy Wołomin będzie obowiązywało ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00-6:00. 27 listopada 2025 roku Rada Miejska w Wołominie przyjęła stosowną uchwałę w tej sprawie.
Decyzja ma poprawić bezpieczeństwo i zapewnić spokój w godzinach nocnych w naszej gminie. W wielu miastach podobne regulacje przełożyły się na mniej interwencji policji, mniej zakłóceń ciszy nocnej i mniej sytuacji wpływających na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Takie ograniczenia funkcjonują również w kilku sąsiednich gminach – Zielonce, Ząbkach, Legionowie, Sulejówku, w centrum Radzymina.
Podczas konsultacji społecznych większość pełnoletnich mieszkańców poparła ten kierunek zmian. Regulację poparli też przedstawiciele Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz OPS, OPiTU i służb bezpieczeństwa. Zmiana ma zwiększyć codzienny spokój i komfort mieszkańców – szczególnie osób wracających nocą z pracy, mieszkających w pobliżu punktów sprzedaży czy po prostu chcących czuć się bezpiecznie w swojej okolicy.
Więcej informacji z Wołomina
Biblioteka Sąsiedzka oficjalnie otwarta. Wyjątkowy dzień dla mieszkańców Lipinek
Jacek Cygan o kulisach muzyki i sile słowa. Wyjątkowe spotkanie w Wołominie.
3- miesięczny areszt dla „odbieraka”
Groźne zderzenie w Ciemnem. Jeden z pojazdów wpadł do rowu

