WOŁOMIN: Powstaje prywatna sztuczna nerka

2007-12-03_114644_big-0-2.jpg

[flvplayer https://zyciepw.pl/video/2007-12-03_125809]

 W czwartek 29 listopada odbyła się prezentacja dwóch urządzeń firmy Fresenius, która uruchamia w prywatnych pomieszczeniach punkt do dializowania.

W Wołominie od wielu lat toczy się dyskusja dotycząca losów działającej przy szpitalu powiatowym stacji dializ. W ostatnich tygodniach wrócono do tematu. Nowa dyrekcja szpitala zadbałą o wymianę urządzeń do dializy chorych. Na oddziale uruchomiono róniez czwarta zmianę.

Jednak jak wykazują analizy na terenie powiatu wołomińskiego ciągle jest zbyt mało stanowisk do dializy chorych. Firma Fresenius (od której szpital wołomiński dzierżawi między innymi „sztuczne nerki”) przystapiła do uruchomienia własnej stacji dializ w której będą funkcjonowały, jedne z najnowocześniejszych, dwa aparaty do dializ.

Z informacjami dotyczącymi tematu, jak również z samymi urządzeniami zapoznało się pięciu radnych powiatowych.

Zdjęcia Tadeusz Ślepowroński, montaż Mariusz Miąskiewicz

2 przemyślenia nt. „WOŁOMIN: Powstaje prywatna sztuczna nerka

  1. I tak oto w tak sprytny sposób powoli eliminuje się publiczną stację dializ i wpuszcza się prywaciarzy pod hasłem zwiększenia ilości bo obecnie nie wystarczało.To cholernie genialny i cwany ruch.Teraz wiem dlaczego wywalono Romejkę.KASA i TYLKO KASA mości panowie radni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.