Wołominianki na fali wznoszącej

W sobotę (10 marca) koszykarki drugoligowego UKS-u Huragan Wołomin, w przedostatnim meczu rundy zasadniczej, podejmowały drużynę AKS Koszykówka Łódź. Wołominianki wygrały to spotkanie 64:54. Ponadto drużyny z młodszych roczników klubu osiągają dobre wyniki – bezpośrednio dostając się do rozgrywek centralnych bądź grając baraże o udział w dalszym etapie walki o Mistrzostwo Polski.

– Bardzo dobrze oceniam mecz z AKS-em Koszykówka Łódź. Graliśmy dzisiaj w osłabionym składzie. Ale udało się wygrać. Porażka była u przeciwnika, dzięki czemu zrewanżowaliśmy się (w pierwszym meczu, 25.11.2017 r., zespół AKS-u wygrał 85:48 – red.). Zagraliśmy młodym zespołem, dziewczynami grającymi dla przyjemności. Wygrywamy ten drugoligowy mecz i jesteśmy w czubie tabeli.
Na obecnym etapie sezonu wchodzimy w strefę rozgrywek centralnych. Już wcześniej nasze juniorki starsze (U22) grały na finałach Mistrzostw Polski. Z kolei juniorki (U 18) zakwalifikowały się już do ćwierćfinału. Kadetki grają dzisiaj (10. marca na hali Huraganu wołominianki wygrały z zespołem UKS Łapa Łapy 104:39 – red.) baraż z grupą podlaską. Podejrzewam, że też wygrają i będą grały w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Wołomińskie młodziczki (U14) także będą grały baraż z grupą podlaską, a jak przejdą ten baraż, to czwarty nasz zespół dostanie się do rozgrywek centralnych – mówi Ryszard Zahn, prezes UKS Huragan Wołomin.

Pierwsza kwarta meczu zakończyła się wynikiem 11:15. W drugiej odsłonie zwycięstwo odniosły wołominianki (21:17). Bilans rywalizacji po pierwszej połowie był remisowy – 32:32.
Na początku trzeciej kwarty Huraganki zdobyły pewną przewagę, która jednak nie była znacząca, a na półmetku odsłony wynosiła 36:34. Ostatecznie, po trzech czwartych spotkania, gospodynie prowadziły 43:38.
We wstępnej fazie czwartej kwarty wołominianki zdecydowanie ?odjechały? przeciwniczkom i po pięciu minutach partii ich przewaga wynosiła 55:40. Do ostatniej syreny przyjezdnym udało się częściowo zniwelować wysoką przewagę gospodyń i mecz zakończył się przy wyniku 64:54.
UKS Huragan Wołomin: 5. Natalia Gajewska (8 pkt.), 6. Daria Zach (7 pkt.), 7. Anna Banaszek (3 pkt.), 8. Patrycja Gawara (4 pkt.), 10. Martyna Banaszek-Ziemińska, 12. Paulina Komar (3 pkt.), 13. Adrianna Januszko (6 pkt.), 14. Ida Wiśniewska (8 pkt.), 15. Aleksandra Januszko (2 pkt.), 17. Anna Pietkiewicz (7 pkt.), 18. Marcelina Marjankowska (2 pkt.), 22. Aleksandra Szostakiewicz (14 pkt.). Trenerzy: Ryszard Zahn, Piotr Dąbrowski.
AKS Koszykówka Łódź: 4. Martyna Zdunek (18 pkt.), 5. Zuzanna Gortat (14 pkt.), 10. Aleksandra Podskoczyj, 11. Adrianna Ambroziak, 15. Agata Olejnik (11 pkt.), 22. Wiktoria Rojewska (5 pkt.), 25. Kinga Sierakowska (6 pkt.), 30. Natalia Klimczyk. Trener: Mariusz Michalak.
Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało wołominianko jeszcze jedno spotkanie, zaplanowane na dzień 18 marca, kiedy zmierzą się na wyjeździe z zespołem MKS-u Ekonomik KOTTRANS Radom.