Wołomiński Budżet Obywatelski z Legią

piotr-szulc

W dniu 16 września do Wołomina zawitają piłkarze Legii Warszawa. Powodem odwiedzin będzie realizacja projektu „Piłkarze Mistrza Polski Legii Warszawa w Wołominie” w ramach Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego. Impreza odbędzie się na boiskach Zespołu Szkół Ekonomicznych pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Kobyłkowskiej. Start godzina 14.00.

Pomysłodawcą projektu z udziałem zawodników Mistrza Polski Legii Warszawa wzbogaconego turniejem piłki nożnej dla dzieci jest wołomiński radny – Piotr Sikorski.
Pomysł wiąże się z sympatią jaką radny ma od dzieciństwa do zespołu warszawskiej Legii.
– Miłość do Legii Warszawa zaszczepił we mnie mój Tata. Pierwszy raz odwiedziłem stadion przy Łazienkowskiej na początku lat 90. i od tego momentu trwa moja fascynacja wielokrotnym Mistrzem Polski w piłce nożnej. Obecnie przekazuję tą tradycję mojemu synowi. Od dawna myślałem o tym, żeby takie drużyny, z gwiazdami piłki nożnej mogły gości  w Wołominie i spotka  się z naszą młodzieżą i ich rodzicami. Na co dzień nie jest to możliwe z racji różnicy klas rozgrywkowych, jakie dzielą nasz wołomiński Huragan i Legię, aby toczyły się między naszymi zespołami rozgrywki ale poznanie gwiazd polskiej piłki to dla młodych piłkarzy ciekawe przeżycie – mówi Piotr Sikorski o tym skąd pomysł na zgłoszenie takiego pomysłu do realizacji w ramach BO.

legia
Pomysł skrystalizował się w ubiegłym roku tuż po zdobyciu przez Legię tytułu Mistrzostwa Polski stąd tytuł wydarzenia „Piłkarze Mistrza Polski Legii Warszawa w Wołominie”.
– Wraz z moim Tatą postanowiliśmy zgłosi  taki projekt do Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze kroki skierowałem do Krzysztofa Gawary, byłego piłkarza i trenera Warszawskiej Legii, z pytaniem czy pomoże w kontakcie z klubem ze stolicy. Pozytywna odpowiedź ze strony Krzysztofa tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby przygotowa  i złoży  tai właśnie wniosek – opowiada radny.
Projekt spodobał się wystarczającej ilości mieszkańców i zebrał odpowiednią ilość głosów konieczną do uzyskania dofinansowania. W związku z tym 16 września odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna na terenie wołomińskiego „ekonomika”. – Cieszy mnie, że będziemy mogli gości
Mistrzów Polski w miejscu, gdzie wychowałem się i biegałem jako dziecko z kolegami zakładając koszulkę Legii – podsumowuje Piotr Sikorski.
Projekt zakłada, że na tej imprezie związanej z piłką nożną, organizowanej przez wołomiński Ośrodek Sportu i Rekreacji nie może zabraknąć dzieci z miejscowego Huraganu Wołomin, dlatego też poza licznymi atrakcjami przygotowanymi na najbliższą sobotę (16 września) o godz. 14.00 rozpocznie się turniej piłkarski, w którym spotkają się cztery zespoły: Marcovia Marki, Bóbr Tłuszcz, Sokół Serock i oczywiście PWKS Huragan Wołomin.
– Około godz. 16.00 na Turniej dotrą piłkarze z Legii. Na chwile obecną nie posiadamy jeszcze informacji, czy Wołomin odwiedzi Michał Pazdan czy Jakub Czerwiński – mówi Piotr Szulc, wicedyrektor OSiR Huragan Wołomin.
W programie imprezy oprócz turnieju zaplanowano wiele innych atrakcji. Będą więc konkursy i zabawy ale również dmuchańce i malowanie twarzy. Dla wielu osób, które zdecydują się tego dnia na spędzenie sportowego sobotniego popołudnia będzie możliwe zrobienia sobie selfie z gośćmi honorowymi ale będzie też możliwość zadania im pytań o rozgrywki Legii i jej historię.
A to jeszcze nie wszystko bowiem również piłkarze będą zadawali pytania kibicom zarówno na temat Legii Warszawa jak też Huraganu Wołomin. Po zakończeniu quizu na boisku piłkarskim będą również konkursy sportowe.
Spotkanie zakończy koncert „Maczo” z Wołomina po którym przyjdzie czas na dyskotekę. Zakończenie spotkania zaplanowano około godz. 20.00.
Organizatorzy zapewniają, że w najbliższą sobotę (16 września) czeka nas wiele atrakcji i każdy, niezależnie od wieku, znajdzie na tej imprezie coś dla siebie. – O całość i wszystkie detale jak również odpowiednią oprawę zadba dyrekcja wołomińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za co z góry dziękuję – podsumowują rozmowę radny Piotr Sikorski.

Teresa Urbanowska

plakatLegii2

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.