Wołomińskie artystyczne weekendy

22780277_835096639994515_1736619320749142777_n

W Pracowni Artystycznej Mazowieckiego Forum Biznesu, Nauki i Kultury odbyły się w piątek 20 października warsztaty malarskie, które poprowadził malarz, fotograf i rzeźbiarz Mieczysław Bugnacki. Artyście asystował malarz i grafik Piotr Stolarski. Obaj Panowie są uczestnikami Plenerów malarskich organizowanych przez MFBNiK.

Od początku października w Wołominie rozpoczęła swoje działania Pracowania prowadzona przez Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury. Patronat merytoryczny nad artystycznymi działaniami objęła mieszkająca w Wołominie, profesor Akademii Sztuk Pięknych dr hab. Zdzisława Ludwiniak.
Warsztaty artystyczne z różnych dziedzin prowadzą tu artyści profesjonaliści i amatorzy z wieloletnim doświadczeniem z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, malowania na porcelanie, wycinanki.
Spotkanie, które odbyło się w miniony piątek dedykowane było głównie dzieciom, którym w zajęciach towarzyszyli ich dorośli opiekunowie – dziadkowie bądź rodzice. Prowadził je Mieczysław Bugnacki, który opowiadał o podstawach malowania, rysunku, materiałach i kolorach. Niewątpliwą atrakcją tego spotkania była możliwość obserwowania w jaki sposób malują malarze parający się tym od wielu lat: Piotr Stolarski z podwarszawskich Ząbek i Ewa Ważny z Żorów ze Śląska.
Powstały pierwsze, piękne prace. Przed zakończeniem do grupy dołączyła Gabriela Czarnecka, która opowiedziała o swojej pasji do wycinanki i zaprezentowała uczestnikom wykonane przez siebie wielobarwne wycinanki.
Na zakończenie spotkania odbyło się omówienie i prezentacja prac wykonanych przez uczestników.
Kolejne spotkanie już 27.10 w piątek, w godz. 18.00 – 20.00. – Serdecznie zapraszamy do pracowni mieszczącej się przy ulicy Wileńską 36 A w Wołominie. Chętnych prosimy o kontakt mailowy gsiewiera3@wp.pl ponieważ ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy – mówi Gabriela Siewiera, animator-artterapeutka.
Wszyscy artyści obecni na warsztatach uczestniczyli w Plenerze Malarskim Chrzęsne 2017, organizowanym przez Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury już trzykrotnie.
Oprócz wspomnianych zajęć w piątkowe wieczory Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury proponuje różne formy twórczych warsztatów odbywających się w weekendy.
– Zaczynamy w piątki ofertą dla osób niepracujących w tym seniorów. W naszej ofercie znajduje się wiele możliwości rozwoju umiejętności twórczej. W godz. 12.30 – 14.30 – malowanie pastelą suchą lub wycinanka. Od 15.30 do 17.30 naprzemiennie: malowanie na porcelanie, decupage lub pisanie ikon. Od 18.00 do 20.00 zajęcia dla dzieci na których mile widziani są również ich opiekunowie. Soboty chcemy przeznaczyć tylko na malarstwo. Od godz. 10.00 do 14.00 – malujemy z Mieczysławem Bugnackim, a od 15.00 do 20.00 – zajęcia prowadził będzie Piotr Stolarski. Raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę malujemy Wołomin i piszemy ikony. Zajęcia są płatne a ilość miejsc jest ograniczona. Natomiast Pracownia zapewnia dobrą atmosferę, wszystkie niezbędne materiały i instruktora oraz kawę i herbatę w cenie warsztatów – opowiada Teresa Urbanowska, prezes Mazowieckiego Forum Biznesu, Nauki i Kultury – koordynator projektu.
Prace powstające podczas comiesięcznych, niedzielnych spotkań organizatorzy planują prezentować szerszej publiczności przy okazji wiosenno-letnich lokalnych wydarzeń.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.