Wpław po sukcesy

Choć Pływacki Uczniowski Klub Sportowy ?Atlantis? istnieje w Wołominie dopiero od połowy zeszłego roku, już może pochwalić się sporymi sukcesami.

Klub powstał z inicjatywy Przemysława Strzelczyka i Aleksandra Porębskiego. Obaj są trenerami pływania, od dłuższego czasu związanymi z wołomińską pływalnią, która należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji ?Huragan?. Za współzałożycieli ?Atlantisa? należy uznać także rodziców trenujących na pływalni dzieci.

? Nasz Klub liczy obecnie około 70 dzieci ? mówi Aleksander Porębski. ? Podzielone są one na dwie grupy wiekowe. Do pierwszej z nich należą dzieci w wieku 6-8 lat, natomiast do drugiej ? w wieku 8-12 lat.

O pierwszych sukcesach ?Atlantisa? opowiada Przemysław Strzelczyk: ? Na początku bieżącego roku zorganizowaliśmy w Wołominie zawody, na które zaprosiliśmy warszawski klub ?Skalar?. Nasi zawodnicy stoczyli z warszawiakami prawdziwy pływacki pojedynek. Największe brawa należą się bez wątpienia 7-letniej Aleksandrze Piekut, która wygrała na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, startując w konkurencji z zawodnikami starszymi o rok! Z kolei Sylwia i Bartek Bujniak zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

W lutym wystartowaliśmy w Grand Prix Ursusa, odbywającym się w Warszawie ? relacjonują dalej założyciele Klubu. ? Tam ponownie tryumfowała Ola Piekut, która tym razem zajęła pierwsze miejsce na dystansie 25 metrów kraulem. Dwa pierwsze miejsca w wyścigu stylem dowolnym zajęli bracia Adrian i Patryk Brzozowscy. Należy też wyróżnić Zuzannę Lenkiewicz, która była trzecia.

Następnie uczestniczyliśmy w Międzypowiatowych Szkolnych Zawodach Pływackich, organizowanych przez szkołę nr 5 w Wołominie. Startowała tam między innymi nasza sztafeta, która zajęła ostatecznie 2. miejsce. Natomiast w wyścigach indywidualnych na dystansie 25 metrów wygrały: Aleksandra Miesiąc stylem grzbietowym i Sylwia Bujniak stylem dowolnym.

W kwietniu wzięliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego. Tam nikomu nie daliśmy już nawet najmniejszych szans – w wyścigach indywidualnych zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z ?Atlantisa? zajęli pięć pierwszych miejsc.

W wakacje zorganizowaliśmy dla dzieci z naszego Klubu obóz sportowy w Bochni ? kontynuuje Aleksander Porębski. ? Pojechało na niego prawie 60 osób. Dwa razy dziennie odbywały się tam treningi pływackie, dzieci uczestniczyły też w innych zajęciach sportowych. Z pewnością czas ten zaowocuje kolejnymi sukcesami. Niestety, na chwilę obecną nasza dalsza działalność stoi w rzeczywistości pod znakiem zapytania. Nie możemy się bowiem dogadać z kierownictwem pływalni w sprawie wynajęcia basenu. A wołomińska pływalnia jest praktycznie jedynym miejscem, gdzie zajęcia z dziećmi mogą być prowadzone. Liczymy więc na przychylne dla nas decyzje i mamy nadzieję, że już od września znów zaczniemy ostro trenować oraz przygotowywać się do kolejnych zawodów. Kazimierz Roztocki