Współpraca Kobyłki ze Schroniskiem w Korabiewicach

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników zwierząt ? Burmistrz Edyta Zbieć podpisała właśnie umowę ze schroniskiem, które będzie przyjmowało bezdomne zwierzęta z terenu Kobyłki.

Będzie to ? znane większości osób ? Schronisko w Korabiewicach, prowadzone przez Fundację Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva!, nazywane popularnie Korabkami. To wielki sukces, ponieważ schronisko zasadniczo nie podejmuje współpracy z gminami.

Kobyłka jest jedyną gminą, z którą schronisko rozpoczęło współpracę. Prezes Fundacji Viva! Cezary Wyszyński zrobił wyjątek dla Kobyłki. Przekonały go działania Miasta w zakresie przeciwdziałania bezdomności i to, że jeśli zwierzęta z Kobyłki nawet trafiają do schroniska, to w dobrym stanie ? wyleczone z chorób, zachipowane, wykastrowane lub wysterylizowane. Burmistrz Edyta Zbieć od początku kadencji deklarowała zaangażowanie w sprawy zwierząt i doceniała aktywność mieszkańców przy poszukiwaniu właścicieli zagubionych psów czy kotów. Właśnie dzięki mieszkańcom zmniejszyła się bezdomność w mieście, bo to oni ? szybciej niż urząd czy współpracujące z urzędem organizacje ? znajdują domy tymczasowe i osoby mogące adoptować zwierzę. Doceniając jednak dobre serca mieszkańców, Urząd Miasta zdawał sobie sprawę, że są to działania czysto wolontariackie, które nie mogą zastąpić pracy urzędników. Dlatego też Burmistrz wyłączyła sprawy zwierząt spod Wydziału Ochrony Środowiska i stworzyła osobne stanowisko zajmujące się Ochroną Zwierząt. Nasz pracownik, Ewa Kobierzycka (zajmująca właśnie to stanowisko) prowadziła rozmowy z Fundacją Viva!, przekonując ją do współpracy. Udało się ? umowa została podpisana.

Korabiewice to wieś w województwie mazowieckim. Tamtejsze schronisko dla zwierząt należy do najlepszych w Polsce i jest uważane za wzorcowe. Prowadzone jest od 2012 roku przez Fundację Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva! Facebookowy profil Schroniska w Korabiewicach ma prawie 194 tys. fanów. Prowadzony jest przez wolontariuszy, zasypuje oglądających informacjami o swoich podopiecznych, a przekazuje je w wielu formach: grafik, zdjęć i wideo. Schronisko w Korabiewicach sięga także po formułę wydarzeń, dzięki którym każda adopcja to odrębna historia, można ją śledzić, brać w niej udział i dzielić się ze znajomymi. Z informacji dostępnej na stronie internetowej Fundacji Viva! dowiadujemy się, że obecnie pod opieką schroniska znajduje się ponad 320 zwierząt (psów, kotów, ale także koni, kóz, świń czy krów). Łącznie pod opieką Fundacji Viva! w całej Polsce jest ponad 2000 zwierząt.

Schronisko w Korabiewicach słynie z dobrych warunków zapewnianych zwierzętom, a także z dostępności wolontariatu. Potwierdzają to opinie osób, które adoptowały stamtąd zwierzęta ? według nich nie jest to standardowe schronisko, lecz niesamowite miejsce, gdzie wszystkie zwierzęta otrzymały nowy, opiekuńczy dom, a cała załoga i wolontariusze  – całkowicie oddani swoim podopiecznym – wykonują mnóstwo dobrej pracy, płynącej prosto z serca, a warunki, w jakich przebywają zwierzęta daleko odbiegają od typowych ?schroniskowych norm?.

Więcej informacji z Kobyłki

Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 19-21.06

Czym zajmował się bartnik, a czym kowal? Pokaż dzieciom kawałek historii i odwiedź piknik historyczny. Wybierz się także na parafialny piknik Caritas i [...]
0 komentarzy
324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności [...]
0 komentarzy

Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów

Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem, [...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią  miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy [...]
0 komentarzy
Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 12-14 czerwca

Szykuje się prawdziwe święto aktywności, kreatywności i rodzinnej rozrywki – pikniki, pełna uśmiechu zabawa dla dzieci, rajd rowerowy, warsztaty szydełkowania, spotkanie podróżnicze oraz [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Kobyłka – Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Nowe miejsce, nowe potrzeby. Publiczny Żłobek „Wesoły konik” przy ul. Wileńskiej 17 poszukuje dyrektora! Przypominamy, że placówka będzie dostępna dla dzieci od 1 [...]
0 komentarzy
Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka pozyskała kolejne środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Podpisano trzy umowy dotyczące dofinansowań na zadania ważne dla mieszkańców: modernizację strażnicy OSP Kobyłka, [...]
0 komentarzy
Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki

Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki

Słuchacze Kobyłkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zakończyli kolejny rok akademicki. Był to czas intensywnych spotkań, wykładów, rozmów i wyjazdów, które pokazały, że ciekawość [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.