Wyniki Mareckiego Budżetu Obywatelskiego

budzet-obywatelski-nowe-logo

We wrześniu przez 15 dni niemal 1300 mieszkańców Marek głosowało na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.  Ważne głosy oddało 1236 Markowian.

W głosowania na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział  prawie 1300 mieszkańców miasta. W kategorii „Kultura, edukacja, ekologia” zwycięską inicjatywą okazało się zadanie nr 6 – „Kulturalna Struga i Pustelnik – cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych” autorstwa  Urszuli Paszkiewicz, Przemysława Lisa i Dariusza Pietruchy (250 głosów).
W kategorii „Sport, rekreacja” zwyciężyło zadanie nr 4 pod  tytułem „Modernizacja placu zabaw przy   ul. Wrzosowej oraz budowa integracyjnego placu zabaw na skwerze ks. B. Markiewicza” autorstwa Urszuli Paszkiewicz, Honoraty Grześkiewicz-Godlewskiej, Przemysława Lisa i Dariusza Pietruchy (343 głosy).
W kategorii „Inne” zwyciężyło zadanie nr 1 – „Źródełka Markowej Wody – dostęp do wody pitnej w przestrzeni publicznej”. Autorką tej inicjatywy jest Ada Gajek. Jej zadanie, uzyskało najwięcej głosów ze wszystkich 14 zadań zakwalifikowanych do głosowania (441 głosów).
W związku z tym, że pula środków zarezerwowanych na realizację Mareckiego Budżetu Obywatelskiego nie została  w pełni wykorzystana, do wykonania zakwalifikowana została także inicjatywa zatytułowana „Zakup wyposażenia na wydarzenia miejskie i imprezy sportowe” autorstwa Jarosława Jaździka, która uzyskała najwięcej głosów spośród wszystkich zadań, które znalazły się na drugich miejscach
w swoich kategoriach(417 głosów).

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.