Na ul. Sienkiewicza w Płocku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. 56-letni kierujący jednośladem trafił do szpitala. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów.
W czwartek, 9 lipca 2026 roku, na ul. Sienkiewicza w Płocku doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Jak wstępnie ustalili policjanci, 21-letnia kierująca Renaultem najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa 56-letniemu motocykliście.
W wyniku zderzenia kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Apelujemy o rozwagę na ostrożność! Kierowcy, zbliżając się do skrzyżowań oraz wykonując manewr skrętu lub włączania się do ruchu, powinni upewnić się, że mogą wykonać go bezpiecznie i ustąpić pierwszeństwa pojazdom, które je posiadają. Motocykliści, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na skutki wypadków.
Dlatego apelujemy również do kierujących jednośladami o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów oraz stosowanie odzieży ochronnej i elementów zwiększających widoczność. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności i wzajemnego szacunku wszystkich uczestników ruchu. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznych konsekwencji.
podkom. Monika Jakubowska
tekst i zdjęcia Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Poważny wypadek na DK60 pod Płockiem. Peugeot uderzył w drzewo, trzy osoby trafiły do szpitala
Wypadek z udziałem motocyklisty w Płocku
BMW rozbite na barierach na S8. Mokra nawierzchnia i łuk drogi wystarczyły, by doszło do groźnego zdarzenia
Policjanci z Wołomina i Opola uratowali 13-latka z Marek
Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu w Siedlcach. Prokuratura chce warunkowego umorzenia sprawy
Nietrzeźwa 49-latka wiozła syna na kurs nauki jazdy
Aresztowany za kradzież zuchwałą
Zatrzymany z mefedronem podczas kontroli drogowej
Poważny wypadek na DK10 w Dzierzążni. Ford zderzył się z ciężarowym Volvo, 20-latka zabrał śmigłowiec LPR
Kolejny alarm na składowisku przy Łukasiewicza 11. Beczka leżała między zbiornikami, wokół był czerwony płyn
Kolizja dwóch pojazdów, w tym policyjnego radiowozu
13‑latek na hulajnodze i 25‑letni rowerzysta ranni w dwóch wypadkach
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 51-letniego mężczyzny
Policyjna interwencja w trosce o najmniejszych. Policjanci i strażacy uratowali dwa młode kocięta

