Wyróżnienie za MCER

Pod koniec września Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne  (MCER) zostało wyróżnione Zielonym Laurem ? nagrodą przyznawaną przez Polską Izbę Gospodarczą ?Ekorozwój?. . W tym miesiącu znów sztandarowa marecka inwestycja ponownie znalazła się  w centrum uwagi. Tym razem MCER otrzymał wyróżnienie od kapituły konkursu Zielony Feniks  za wdrażanie rozwiązań i technologii ekoenergetycznych. Wyróżnienie odebrał Piotr Grubek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich. To właśnie ta spółka realizuje największą i najbardziej skomplikowaną inwestycję edukacyjną w naszym mieście.

By ograniczyć zużycie zewnętrznej energii na terenie MCER zastosowano takie rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu. Szkoła będzie zero-energetyczna: w rocznym bilansie wyprodukuje tyle energii, ile zużyje.

Przy ul. Wspólnej pracuje już szkoła podstawowa. Kończą się też roboty związane z częścią sportową i kulturalną MCER. Ich wykonawcą jest giełdowy Budimex. Otwarcie całego kompleksu ? w listopadzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.