Od kilku dni na terenach, przez które przepływa rzeka Bug, występują lokalne podtopienia. Policjanci wspólnie ze strażakami na bieżąco monitorują stan hydrologiczny, aby móc udzielić pomocy mieszkańcom.

Na terenie gminy Małkinia Górna (pow. ostrowski) nadal obowiązuje stan ostrzegawczy. Jest to spowodowane podniesieniem się poziomu wody w rzece Bug. W związku z tym małkińscy policjanci w tym głównie dzielnicowi patrolują tereny zagrożone powodzią, aby udzielić pomocy okolicznym mieszkańcom w przypadku zagrożenia. Policjanci sprawdzają również, czy nie dochodzi do niszczenia oznaczeń informujących o braku przejazdu na drodze z uwagi na wysoki stan wody. Dzielnicowi rozmawiają i apelują do okolicznych mieszkańców, aby nie podjeżdżali do miejsc zalewowych. W takiej sytuacji auta rozjeżdżają drogi, utrudniając dojazd służbom w przypadku gdy będzie taka potrzeba.
Podobna sytuacja jest na terenie powiatu wyszkowskiego, gdzie stan wody na Bugu osiagnął poziom alarmowy. Również tam wyszkowscy policjanci kontrolują sytuacje na rzece.
Aktualny stan rzek można sprawdzić na stronie IMGW
Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/MS
Więcej wiadomości z Mazowsza
Groźne zderzenie na DK2 w Zbuczynie. Osobówka staranowana przez ciężarówkę – jedna osoba w szpitalu
Czołowe zderzenie na DK2. Cztery osoby ranne, śmigłowiec LPR w akcji!
Wypadki, LPR w akcji i dziesiątki kolizji. Niebezpieczna majówka na drogach Siedlec i powiatu siedleckiego
Tragiczny wypadek w Obrębie. 30-latek zginął po uderzeniu w drzewo
Dramat na drogach powiatu płockiego. Wypadki, łosie i jedna ofiara
Tragiczny bilans majówki na drogach Mazowsza
Podsumowanie długiego weekendu majowego na drogach powiatu sochaczewskiego
Ucieczka nie uchroniła go przed odpowiedzialnością
Ponad 100 razy złamał prawo – wpadł w ręce operacyjnych zajmujących się przestępczością przeciwko mieniu
Miał w domu ponad 3 kilogramy narkotyków
Ponad promil i lista wyroków. Zamiast dalej jechać – trafił za kratki.
Pożar auta w Ząbkach! Szybka reakcja kierowcy zapobiegła tragedii
Zawiszyn: potężne zderzenie Fiata 126p z Volkswagenem. LPR w akcji, ciężko ranny kierowca malucha
Rozbita fabryka fałszywych euro. ABW udaremniła operację wartą setki milionów
