Wysokie zwycięstwo wołomińskich seniorek

W sobotę 23 stycznia koszykarki UKS Huragan Wołomin, które rywalizują w drugiej lidze, Grupa Wschód, podejmowały na swoim parkiecie zespół MKK Siedlce. Pojedynek drugiej drużyny w tabeli, jaką jest Huragan, z zespołem z Siedlec, który jest ostatni, był jednostronny. Gospodynie wygrały w tym spotkaniu aż 80:19.

kamila_wojcik

? Mecz z Siedlcami potraktowaliśmy jako sprawdzian przed Półfinałami Juniorek Starszych, które odbędą się w dniach od 30.01.2016 r. do 01.02.2016 r. w hali OSiR Huragan. Każda z dziewczyn miała okazję pokazać się z jak najlepszej strony. Momentami brakowało koncentracji, stąd spora ilość strat w meczu i skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Aktualnie jesteśmy na drugim miejscu w tabeli i zostało nam jeszcze pięć ważnych spotkań. Wszystko może się jeszcze wydarzyć. Teraz kibicujmy naszym juniorkom starszym, aby awansowały z turnieju półfinałowego do finałów. Wszystkich serdecznie zapraszamy, emocji nie zabraknie ? mówi Kamila Wójcik, trener UKS Huragan Wołomin.
Obie drużyny dość spokojnie zaczęły spotkanie. Wynik otworzyły gospodynie po prawie trzech minutach od pierwszego gwizdka. W połowie kwarty zaczęła zaznaczać się przewaga miejscowych koszykarek, które w tym momencie prowadziły 7:2. Mocną stroną naszych koszykarek były kontry, a pod tym kątem z dobrej strony pokazała się Karolina Powała. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony pojedynku wynik wynosił 14:2. Przewaga wołominianek, jaką było widać na parkiecie, przełożyła się na wynik, wynoszący po pierwszej kwarcie 18:4. W pierwszych 10 minutach spotkania dla Huraganu najwięcej punktów zdobyły: Karolina Powała (7 pkt.), Natalia Panufnik (6 pkt.), Agata Opolska (3 pkt.). W drużynie gości 4 punkty zdobyła Dominika Paczóska.
W drugiej kwarcie stopniowo rosła przewaga wołominianek, która po trzech minutach wynosiła 16 punktów, by w połowie kwarty, przy wyniku 25:7, wzrosnąć do 18 punktów. W tym spotkaniu koszykarki z Siedlec grały nieskutecznie, przez co ich strata rosła z minuty na minutę. W dalszym ciągu skuteczną bronią Huraganu były zbiórki, po których wyprowadzano szybkie kontry. Po dwóch kwartach, w połowie spotkania, wynik wynosił 30:9.
W trzeciej kwarcie gospodynie nie odpuszczały i cały czas zwiększały swoją przewagę punktową, która w połowie kwarty wynosiła 27 pkt., przy wyniku 40:13. Po trzydziestu minutach spotkania, po trzeciej kwarcie było 54:13.
W czwartej kwarcie popis dobrej gry dała Wiktoria Skuzińska, która świetnie rzucała (12 pkt. w ostatniej kwarcie), ale też miała sporo zbiórek. Wszystkie zawodniczki Huraganu, które tego dnia pojawiły się na boisku, zdobyły punkty dla swojego zespołu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 80:19.
Poszczególne kwarty kończyły się wynikami: I – 18:4, II ? 12:5, III ? 24:4, IV – 26:6.  UKS Huragan Wołomin zagrał w składzie: Opolska Agata 5 pkt, Panufnik Natalia 14 pkt, Szostakiewicz Aleksandra 8 pkt, Chodkowska Katarzyna 9 pkt, Banaszek Martyna 5 pkt, Dąbrowska Karolina 7 pkt, Powała Karolina 15 pkt, Wasilewska Eliza 2 pkt, Skuzińska Wiktoria 15 pkt.