XV Grand Prix w Badmintonie pod patronatem Burmistrza Ząbek za nami

XV Grand Prix w Badmintonie pod patronatem Burmistrza Ząbek za nami

25 listopada 2023 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, nowym obiekcie w naszym mieście, przy ulicy Batorego 11, odbył się drugi turniej w ramach XV już cyklu Victor Grand Prix w badmintonie. Impreza objęta była patronatem Burmistrza Miasta Ząbki, we współpracy z MOSIR Ząbki oraz Szkołą Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego.

W zawodach udział wzięło 143. zawodników, którzy rozegrali między sobą 233 pojedynki od godziny 8:00 do 22:00 tej . Cieszy nas bardzo duża frekwencja dzieci i młodzieży. W turnieju aktywny udział wzięły aż 63 osoby.
Gracze rywalizowali w następujących kategoriach:
Dzieci i młodzież:
• Dzieci 2014 i młodsze
• Dziewczęta 2013-2011
• Chłopcy 2013-2011
• Dziewczęta 2010-2008
• Chłopcy 2010-2008
Dorośli i młodzież:
• Singiel Mężczyzn A
• Singiel Mężczyzn B
• Gry Podwójne Open
– w kategorii A
– w kategorii B
• Gry Mixtowe Open
– w kategorii A
– w kategorii B
• Gry Podwójne Kobiet.

W ramach kategorii młodszych zwyciężyli:

• Dzieci 2014 i młodsze – Ignacy Gunia UKS Milenium, Ignacy już drugi raz stanął na najwyższym stopniu podium w tym sezonie,
• Dziewczęta 2013-2011 – Zossia Ostrowska , o reprezentuje barwy UKS Milenium
• Chłopcy 2013-2011 – Ignacy Fortuna – FKB Izabelin
• Dziewczęta 2010-2008 – Julia Szymaniak – UKS Milenium, Julia podobnie jak Ignacy po raz drugi wygrała turniej w naszym cyklu w swojej kategorii
• Chłopcy 2010-2008 – Jaromir Szeląg – UKS 2 Wesoła – także po raz kolejny w tym roku na najwyższym podium.
Było nam bardzo miło, ze kategorie dziecięce były dekorowane pucharami , które wręczała Małgorzata Zyśk Burmistrz Miasta Ząbki.
W ramach kategorii starszych:
• zwycięzcą kategorii SM A został Mantas Palubinskas, który gościnnie odwiedził nasz turniej będąc z wizytą w Warszawie
• zwycięzcą kategorii SM B został Jacek Baczyński, który również po raz drugi okazał się najlepszym singlistą wśród 18. startujących.
W grach podwójnych zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
• Gry podwójne kobiet
Jola Chodkowska i Milena Czerniawko
• Gry podwójne mężczyzn
Kat A
Piotr Kwieciński I Nam
Kat B
Maciej Karolczuk I Wojciech Wodnicki
• Gry mikstowe
Kat A
Jola Chodkowska Igor Pavlenko
Kat B
Ania Kos Piotr Bargielski

 

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Podczas  Sesji Rady Miasta Ząbki Burmistrz Miasta Małgorzata Zyśk otrzymała Wotum Zaufania oraz Absolutorium. To bardzo ważna decyzja Rady Miasta, która oznacza pozytywną [...]
0 komentarzy
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

14 czerwca 2026 r. w Aleksandrowie nad Kanałem Żerańskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki dla seniorów i juniorów z [...]
0 komentarzy
Ząbki - XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami

Ząbki – XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami

21 czerwca 2026 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach odbyły się XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej. [...]
0 komentarzy
Sportowcy, trenerzy i społecznicy nagrodzeni w Ząbkach - II Ząbkowska Gala Sportu

Sportowcy, trenerzy i społecznicy nagrodzeni – II Ząbkowska Gala Sportu

W Ząbkach po raz drugi spotkali się ludzie, którzy na co dzień tworzą sportowe życie miasta. 18 czerwca odbyła się II Ząbkowska Gala [...]
0 komentarzy
Ząbki - Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce

Ząbki – Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce

W dniu 18.06.2026 r. została podpisana umowa na przebudowę ul. Łąkowej na odcinku od ul. Klamrowej do ul. Nowej. Więcej informacji z Ząbek [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.