XVI Zlot MotoCud odwiedził Dąbrówkę

03760_foto

Gmina Dąbrówka znalazła się na trasie tegorocznego, szesnastego już Zlotu i Rajdu MotoCud, który każdego roku wyrusza z Radzymina śladami Bitwy Warszawskiej 1920 r.

We wtorek, 15 sierpnia mogliśmy podziwiać przejazd przez tereny naszej gminy imponującej kolumny liczącej ok. 1300 motocykli! Wśród uczestników zlotu znaleźli się nie tylko motocykliści z naszej gminy i regionu, ale też z całej Polski a nawet z zagranicy (Austrii, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Francji, Kanady, Australii, Islandii, Czech, Węgier).
Trasa tegorocznego MotoCudu biegła z Radzymina przez Guzowatkę, Dąbrówkę, Dręszew, Słopsk, Niegów do Rybienka Leśnego, skąd nastąpił powrót do Radzymina przez Zabrodzie, Dębinki, Kozły i Wolę Rasztowską.

03757_foto

Ok. godz. 13:00 uczestnicy MotoCudu odwiedzili także Dąbrówkę. Podczas krótkiego postoju odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod Dębem Pamięci, rosnącym na skwerze przed budynkiem Urzędu Gminy. W obecności Sekretarza Gminy Dąbrówka Michała Strzeleckiego delegacja Zlotu oddała hołd Zygmuntowi Siennickiemu – porucznikowi Wojska Polskiego, skrytobójczo zamordowanemu strzałem w tył głowy przez NKWD, wiosną 1940 r. w Charkowie.
Przed wyruszeniem w dalszą trasę, motocykliści poczęstowani zostali wodą mineralną i po krótkiej chwili orzeźwienia wyjechali z Dąbrówki w kierunku Dręszewa.
Wizyta XVI Zlotu MotoCud w Dąbrówce wpisuje się w kalendarz gminnych obchodów 97. rocznicy Cudu nad Wisłą. Głównym partnerem tegorocznej edycji zlotu, obok Burmistrza Radzymina był Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.